Header ad

تکمیل ظرفیت‌ کنکور سراسری ؛ آغاز ثبت‌نام

۹۷۰x90

۲۳ آبان؛ آغاز ثبت‌نام تکمیل ظرفیت‌ کنکور سراسری ۹۵

 تکمیل ظرفیت‌
تکمیل ظرفیت‌
اجتماع > آموزش – همشهری آنلاین:
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش گفت: اطلاعیه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۵ یکشنبه ۲۳ آبان بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

به گزارش فارس، حسین توکلی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی برای‌ پذیرش‌ دانشجو اعلام‌ ظرفیت‌ جدید کرده‌اند و یا ظرفیت برخی از کدرشته‌ محل‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ تکمیل نشده است، اطلاعیه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۵ یکشنبه ۲۳ آبان بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور بیان داشت: داوطلبان در صورت تمایل می‌توانند بر اساس مفاد اطلاعیه‌ای که منتشر می‌شود نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته از روز یکشنبه ۲۳ آبان تا چهارشنبه ۲۶ آبان اقدام کنند.

تقریبا در همه مقاطع تحصیلی حدودا یک ماه بعد از اعلام نتایج نهایی در صورتی که ظرفیت دانشگاه ها تکمیل ظرفیت‌ نشود یک انتخاب رشته مجدد تحت عنوان تکمیل ظرفیت انجام می شود که داوطلبان می توانند با انجام آن شانس مجددی برای قبولی داشته باشند.

از مهم ترین تکیمل ظرفیت ها می توان به تکمیل ظرفیت رشته های پزشکی دانشگاه آزاد اشاره کرد. برای ثبت نام تکمیل ظرفیت به اطلاعاتی همچون زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه ها و مقاطع مختلف، نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت، رشته های معرفی شده در تکمیل ظرفیت، انتخاب رشته تکمیل ظرفیت،شرایط ثبت نام در تکمیل ظرفیت و قوانین و مقررات تکمیل ظرفیت نیاز دارید.

پذیرش ۱۳ هزار نفر در تکمیل ظرفیت کنکور۹۵

اجتماع > آموزش – همشهری آنلاین:
مشاور عالی سازمان سنجش از ظرفیت ۱۳ هزار نفری برای پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۵ خبرداد و گفت: تمامی افراد که در آزمون ثبت نام کرده یا نکرده اند می توانند در این مرحله شرکت کنند.

به گزارش مهر، دکتر حسین توکلی در این باره افزود: اطلاعیه سازمان سنجش درباره اعلام ظرفیت رشته های جدید و تکمیل ظرفیت برای برخی از کدرشته های دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و سایر دوره های دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در کنکور سال ۹۵ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

وی افزود: تمامی داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره کل مساوی و یا بیشتر از یک (با توجه به نتیجه کارنامه اولیه) بر اساس ضوابط، شرایط اطلاعیه، دفترچه های راهنمای شماره یک و دو و سایر اطلاعیه ها می توانند در روزهای ۲۳ تا ۲۶ آبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه دقیق و اطلاع از کدرشته محل های مربوط نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

توکلی یادآور شد: هر داوطلب می تواند ۵۰ کد رشته محل را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته ثبت کنند.

وی اظهار داشت: در آن دسته از کدرشته های تحصیلی که پذیرش آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می پذیرد، متقاضیان اعم از اینکه در آزمون ثبت نام کرده و در جلسه آزمون حاضر بوده یا نبوده اند و یا حتی در آزمون ثبت نام نکرده اند، امکان ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ۹۵ را دارند.

مشاور عالی سازمان سنجش خاطرنشان کرد: آن دسته از افرادی که آزمون سراسری ۹۵ ثبت نام و شرکت نکرده اند باید در این مرحله برای ثبت نام ۱۸۰ هزار ریال (۱۸ هزار تومان) بابت هزینه ثبت نام پرداخت کنند.

وی با اشاره به میزان ظرفیت پذرش که در این مرحله از سوی دانشگاه ها اعلام شده است ،گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو در این مرحله ۱۳ هزار و ۶۷۲ نفر اعلام شده است که ۶ هزار و ۴۱۵ نفر در دوره روزانه، ۳ هزار و ۳۵۲ نفر در دوره شبانه، ۲۰۷ نفر در دوره نیمه حضوری، ۲ هزار و ۸۳۰ نفر در فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، ۱۱۱ نفر در پردیس خودگردان و ۷۵۷ نفر در دوره مجازی دانشگاه های دولتی است.

تا چهارشنبه ۲۶ آبان ادامه دارد:

ثبت‌نام تکمیل ظرفیت (جدید) آزمون سراسری ۹۵

۱۳۹۵/۰۸/۲۴

 سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ شرکت کرده و در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند، می‌رساند که بعضی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پس از اعلام نتایج نهایی آزمون فوق، علاوه بر ظرفیت‌های‌ مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲)، برای پذیرش دانشجو اعلام ظرفیت نموده یا متقاضی تکمیل ظرفیت بعضی از رشته‌های خود شده‌اند؛ لذا کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره کل مساوی یا بیشتر از یک (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) می‌توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در این اطلاعیه و دفترچه‌های راهنمای شماره ۱ و ۲ و سایر اطلاعیه‌های مربوط، از روز یکشنبه مورخ ۲۳/۸/۹۵ لغایت چهارشنبه مورخ ۲۶/۸/۹۵ به سایت اینترنتی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و ضمن اطلاع از کدرشته‌های مربوط، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۵۰ کدرشته محل) به روش اینترنتی، اقدام نمایند.

تبصره: در آن دسته از رشته‌های تحصیلی که پذیرش آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌پذیرد، متقاضیان اعم از اینکه در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ ثبت‌نام و درجلسه آزمون حاضر بوده یا نبوده­ یا حتی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ ثبت‌نام
ننموده‌اند، می‌توانند متقاضی شوند. بدیهی است که آن دسته از داوطلبانی که قبلاً در آزمون سراسری، ثبت‌نام و شرکت ننموده‌اند، باید برای ثبت‌نام پس از واریز مبلغ ۰۰۰/۱۸۰ (یکصد و هشتاد هزار) ریال بابت هزینه ثبت‌نام، نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نمایند.
موارد قابل توجه:
۱- آن دسته از داوطلبانی که در یکی از رشته‌های تحصیلی متمرکز آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ پذیرفته شده‌اند، با رعایت ضوابط مربوط و در نظر گرفتن تبصره‌های ذیل، در صورت تمایل می‌توانند متقاضی شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مندرج در این اطلاعیه که  در سایت سازمان سنجش آمده است، شوند.
تبصره ۱: در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش، قبولی قبلی آنان «کان‌لم یکن» تلقی خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضی، در دوره‌های روزانه مندرج در این اطلاعیه که  در سایت سازمان سنجش آمده است، پذیرفته شوند یا قبولی قبلی آنان دوره روزانه باشد، حتی با دادن انصراف از تحصیل نیز حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال بعد (۱۳۹۶) را نخواهند داشت؛ لذا به پذیرفته‌شدگان تاکید می‌شود که در تکمیل فرم تقاضانامه شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مندرج در این اطلاعیه که در سایت سازمان سنجش آمده است، دقت کافی مبذول دارند؛ در غیر این صورت، هیچ‌گونه اعتراضی قابل قبول نخواهد بود.
تبصره ۲: در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش، با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد.
۲- پذیرفته‌شدگان متمرکز آزمون سراسری در هر یک از کد رشته‌های تحصیلی بورسیه یا شرایط خاص که به دستگاه‌های اجرایی تعهد خدمت دارند و همچنین پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که متعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش هستند، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مندرج در این اطلاعیه که در سایت سازمان سنجش آمده است، نیستند.
۳- کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ حاضر بوده و دارای نمره کل مساوی یا بیشتر از یک (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) هستند، می‌‌توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در این اطلاعیه و دفترچه‌های راهنمای شماره ۱ و ۲ و سایر اطلاعیه‌های مربوط متقاضی کدرشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به شرح مندرج در این اطلاعیه که در سایت سازمان سنجش آمده است، شوند.
۴- داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی ضرورت دارد در انتخاب رشته‌های تحصیلی مورد علاقه، به شرایط و ضوابط هر یک از رشته‌های انتخابی و همچنین شرایط و ضوابط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی مربوط که در دفترچه‌های راهنمای شماره ۱ و ۲ آزمون سراسری سال ۱۳۹۵، این اطلاعیه (در سایت سازمان سنجش)  و سایر اطلاعیه‌های مربوط درج شده است، توجه نمایند.
تبصره ۱: داوطلبان لازم است که در انتخاب رشته‌های مربوط به دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به شرایط و ضوابط این‌ دانشگاه‌ها (علی‌الخصوص داشتن نمره کل ۶۵۰۰ و بالاتر و حداقل معدل کل دیپلم  ۰۰/۱۵)، مندرج در اطلاعیه مورخ ۲۷/۵/۹۵، توجه نمایند.
تبصره ۲: داوطلبانی که در جلسه آزمون شرکت نموده، ولی در زمان انتخاب رشته، علاقه‌مندی خود را به رشته‌های دانشگاه فرهنگیان اعلام ننموده و هزینه مربوط به اعلام علاقه‌مندی به این رشته‌ها را به مبلغ ۰۰۰/۴۶ (چهل و شش هزار) ریال از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی سازمان، واریز ننموده‌اند، در صورت تمایل به انتخاب رشته‌های دانشگاه فرهنگیان (ویژه داوطلبان آزاد)، باید مبلغ فوق را بابت هزینه ثبت‌نام از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب از طریق سایت سازمان پرداخت نمایند.
۵- نیمسال پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه که در سایت سازمان سنجش آمده است، به امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، بستگی خواهد داشت.
۶- داوطلبان‌ در صورت‌ تمایل‌ می‌توانند کدرشته‌های‌ انتخابی‌ نیمه‌متمرکز مندرج در این اطلاعیه را از جداول‌ مربوط استخراج‌ و به‌ ترتیب‌ اولویت‌ علاقه‌ از طریق اینترنت در فرم‌ انتخاب‌ رشته‌های ‌‌تحصیلی‌ مرحله تکمیل ظرفیت به‌ همراه‌ سایر کدرشته‌های‌ متمرکز در هر اولویتی‌ که‌ علاقه‌ دارند، بر اساس ضوابط و توضیحات مربوط به رشته‌های نیمه‌متمرکز دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته
(دفترچه شماره ۲) وارد نمایند.
ضمناً واحد اطلاعات و پاسخگویی به سؤالات، در رابطه با این اطلاعیه از این تاریخ لغایت ۲۶/۸/۹۵ همه روزه از ساعت
۹ صبح الی ۱۵ آماده پاسخگویی به سؤالات است؛ لذا داوطلبان گرامی می‌توانند در صورت نیاز فقط با شماره
تلفن‌: ۴۲۱۶۳-۰۲۱ تماس حاصل نموده و از مراجعه حضوری در این خصوص جداً خودداری فرمایند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

زیر فروشگاه

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

زیر فروشگاه