Header ad

کنکور آزمایشی سنجشِ‌

زیر چگونه درس بخوانیم

اطلاعیه شرکت تعاونی خدمات آموزشی درباره:

ثبت‌نام و برگزاریکنکور آزمایشی سنجشِ‌ پیش دانش‌آموزان چهارم متوسطه و داوطلبان آزمون سراسری ۹۶

۱۳۹۵/۰۵/۱۸

 شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور، به­ عنوان مجموعه­ ای که به صورت تخصصی ارایه دهنده خدمات آموزشی و کمک آموزشی به داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه ­ها و مؤسسات آموزش عالی کشور است، در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ نیز همانند سال ­های گذشته، مجموعه کنکور آزمایشی سنجشِ پیش را برای استفاده دانش آموزان پیش دانشگاهی و کلیه افرادی که خود را برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ دانشگاه­ ها و مؤسسات آموزش عالی آماده می­نمایند، طرح ریزی نموده است.

ویژگی­های آزمون­ های آزمایشی سنجشِ پیش:
* برگزاری آزمون­ های تابستانه در مرداد و شهریور ۹۵ با هدف ارزیابی از مطالعات تابستانی داوطلبان؛
* برگزاری آزمون­ های مرحله ­ای مطابق با برنامه درسی دبیرستان­ها براساس بودجه ­بندی جدید منابع درسی؛
* برگزاری آزمون ­های آزمایشی جامع با استانداردهای آزمون سراسری؛
* برگزاری آزمون جامع دروس پایه در فروردین ماه با هدف ارزیابی وضعیت آمادگی داوطلبان در دروس پایه.
* ارایه سؤالات تستی در تراز آزمون سراسری و همگام با پیشرفت برنامه درسی در طول سال؛
* اعلام نتایج نمرات داوطلبان بلافاصله پس از برگزاری آزمون؛
* ارایه کارنامه نتایج با اطلاعات جامع و مفید برای اطلاع داوطلب از وضعیت علمی و مقایسه با سایر داوطلبان؛
* ارایه دفترچه پاسخ­ های کاملاً تشریحی به داوطلبان.
نحوه زمان‌بندی آزمون ­ها به شرح جدول زیر است:
آزمون ­های آزمایشی
تاریخ برگزاری آزمون
مهلت ثبت­ نام اینترنتی
تابستانه
اول تابستانه
روز جمعه مورخ ۱/۵/۹۵
آزمون برگزار گردید.
دوم تابستانه
روز جمعه مورخ ۲۲/۵/۹۵
آزمون برگزارگردید.
سوم تابستانه
روز جمعه مورخ ۱۲/۶/۹۵
آزمون برگزار گردید.
مرحلـــه­ ای
مرحله ۱
روز جمعه مورخ ۱۴/۸/۹۵
روز شنبه مورخ ۲۴/۷/۹۵ تمدید شد.
مرحله ۲
روز جمعه مورخ ۵/۹/۹۵
روز سه­شنبه مورخ ۱۸/۸/۹۵
مرحله ۳
روز جمعه مورخ ۲۶/۹/۹۵
روز سه­شنبه مورخ ۹/۹/۹۵
مرحله ۴
(جمع بندی نیمسال اول)
روز جمعه مورخ ۱/۱۱/۹۵
روز سه­شنبه مورخ ۱۴/۱۰/۹۵
مرحله ۵
روز جمعه مورخ ۲۹/۱۱/۹۵
روز سه­شنبه مورخ ۱۲/۱۱/۹۵
مرحله ۶
روز جمعه مورخ ۲۰/۱۲/۹۵
روز سه­شنبه مورخ ۳/۱۲/۹۵
جــامع
جامع نوبت اول (پایه)
روز جمعه مورخ ۲۵/۱/۹۶
روز سه­شنبه مورخ ۱۰/۱۲/۹۵
جامع نوبت دوم
روز جمعه مورخ ۱۵/۲/۹۶
روز سه­شنبه مورخ ۲۹/۱/۹۶
جامع نوبت سوم
روز جمعه مورخ ۵/۳/۹۶
روز سه­شنبه مورخ ۱۹/۲/۹۶
جامع نوبت چهارم
روز جمعه مورخ ۲۶/۳/۹۶
روز چهارشنبه مورخ ۳/۳/۹۶
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
چگونگی ثبت­ نام و برگزاری آزمون­ های آزمایشی سنجشِ پیش
نحوه برگزاری آزمون‌های آزمایشی سنجشِ پیش:
آزمون­های تابستانه در سه نوبت، طی ماه­ های مرداد و شهریورماه سال جاری (۱۳۹۵) برگزار می­شود.
بعد از برگزاری سه نوبت آزمون تابستانه در تابستان، آزمون­ های مرحله­ ای در شش نوبت و براساس تقسیم ­بندی منابع درسی برگزار می­ شود؛ به طوری که در هر مرحله از آزمون طبق تقسیم‌بندی‌های انجام شده، از داوطلبان امتحان به عمل می‌آید؛ علاوه بر این، در آزمون هر مرحله از قسمت یا قسمت‌های مربوط به مراحل قبل نیز امتحان گرفته می‌شود؛ لیکن در هر مرحله، سؤالات امتحانی با تاکید بر منابع مربوط به همان مرحله طراحی می­شود (برای مثال، در مرحله سوم، آزمون قسمت‌های مربوط به آزمون اول و دوم هم منظور شده است؛ با این تاکید که بیشتر سؤالات از قسمت سوم خواهد بود).
آزمون مرحله چهارم تحت عنوان آزمون جمع­بندی ترم اول به­ منظور آشنایی بیشتر داوطلبان با پرسش­های چهار گزینه­ ای مباحث ترم اول برگزار می­ شود که انتظار می­ رود با توجه به برگزاری امتحانات ترم اول، داوطلبان در این آزمون با آمادگی کامل، دانسته ­های درسی خود را ارزیابی نمایند. پس از برگزاری شش نوبت آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ای فوق، از ابتدای سال ۹۶، چهار نوبت آزمون­های آزمایشی جامع تا قبل از برگزاری آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ با هدف رساندن داوطلبان به حداکثر آمادگی برای حضور در آزمون سراسری ۱۳۹۶ برگزار می‌شود. پس از برگزاری هر یک از آزمون‌های مرحله‌ای و همچنین آزمون‌های جامع، کارنامه‌ای با اطلاعات بسیار مفید و ارزنده در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد تا داوطلبان بر اساس اطلاعات مندرج در این کارنامه‌‌ها از میزان آمادگی خود برای شرکت در‌ آزمون سراسری مطلع شوند و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا قبل از برگزاری آزمون مرحله بعد و در نهایت آزمون سراسری اقدام نمایند. کارنامه داوطلبان در هر آزمون، بلافاصله در عصر همان روز برگزاری آزمون از طریق سایت اینترنتی شرکت به نشانی: www.sanjeshserv.irمنتشر می­شود.
    توضیح این نکته ضروری است که با توجه به تعداد کثیر شرکت‌کنندگان در آزمون‌های سنجشِ پیش، رتبه‌های اکتسابی داوطلبان معیار معتبری برای داوطلبان خواهد بود تا موقعیت علمی خود را نسبت به رقبای خود در یک جامعه آماری وسیع مورد ارزیابی قرار دهند.
زمان و نحوه توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه کنکور آزمایشی سنجشِ پیش:
کارت ورود به جلسه آزمون­های آزمایشی سنجشِ پیش برای کلیه داوطلبان سراسر کشور از روز سه­شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طریق سایت اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی به نشانی: www.sanjeshserv.ir توزیع می­گردد و داوطلبان با مراجعه به سایت اینترنتی فوق الذکر نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام می­نمایند.
شهریه آزمون­ های آزمایشی سنجشِ پیش:
هر آزمون تابستانه یا مرحله­ای
هر آزمون جامع
۰۰۰/۲۰۰ ریال
۰۰۰/۲۵۰ ریال
شرکت تعاونی خدمات آموزشی سازمان سنجش همچون سنوات گذشته برای متقاضیان بیش از یک نوبت آزمون تخفیفاتی در نظر گرفته است که این امکان را میسر می ­نماید تا در صورت افزایش تعداد مراحل از تخفیف بیشتری بهره­مند گردند و در این جهت برای سال ۹۵-۹۶ شیوه اعمال تخفیف شهریه آزمون را برای متقاضیان بیش از یک آزمون در جهت رفاه حال داوطلبان عزیز به کار گرفته تا ضمن تجمیع فرآیند ثبت­ نام برای هر یک از دانش آموزان در کلیه مراحل، امکان پرداخت شهریه کمتری برای ثبت­ نام فراهم شود.
جدول شهریه آزمون­های آزمایشی سنجشِ پیش:
 
مراحل
مبالغ (ریال)
۱ مرحله آزمون
۲۰۰,۰۰۰
۲ مرحله آزمون
۳۹۰,۰۰۰
۳ مرحله آزمون
۵۷۰,۰۰۰
۴ مرحله آزمون
۷۴۰,۰۰۰
۵ مرحله آزمون
۹۰۰,۰۰۰
۱ نوبت آزمون جامع
۲۵۰,۰۰۰
۲ نوبت آزمون جامع
۴۹۰,۰۰۰
۳ نوبت آزمون جامع
۷۲۰,۰۰۰
۴ نوبت آزمون جامع
۹۴۰,۰۰۰
 
با توجه به جدول شهریه فوق و هزینه­های ثبت­نام مندرج در آن، این امکان نیز فراهم گردیده است تا داوطلبان عزیز در صورت تمایل بتوانند آزمون­های سنجشِ پیش را به تعداد مورد نیاز و دلخواه، انتخاب و ثبت­نام نمایند؛ به­عنوان مثال، داوطلب می­تواند متقاضی سه نوبت آزمون مرحله­ای و سه نوبت آزمون جامع باشد.
شایان ذکر است که داوطلبان برای استفاده بیشتر از تخفیف پلکانی، بهتر است که تعداد مراحل و نوبت­ های بیشتری از آزمون ­ها را خریداری نمایند تا ضمن برخورداری از تعداد آزمون­ های آزمایشی سنجشِ پیش، از تخفیف بالاتری نیز بهره­ مند شوند. بدیهی است که مطلوب­ترین حالت ثبت­ نام برای داوطلبان از نظر هزینه پرداختی، ثبت ­نام یکجا در ۹ نوبت آزمون (۵ مرحله + ۴ جامع) است که در این صورت، با احتساب تخفیف ویژه ۳۶۰/۰۰۰ ریالی، متوسط شهریه هر آزمون حدوداً ۱۷۰/۰۰۰ ریال و مجموعاً ۱/۶۴۰/۰۰۰ ریال است.
ضمناً به اطلاع داوطلبان می­ رساند که در هنگام ثبت ­نام و پس از انتخاب نوبت­های آزمون توسط داوطلب، برنامه ثبت­ نام اینترنتی به ­طور خودکار، وجه را با احتساب تخفیف محاسبه می­ نماید.
لازم به­ ذکر است که جدول تکمیلی مربوط به هزینه­ های ثبت­ نام برای داوطلبانی که مایل به انتخاب آزمون ­های آزمایشی سنجشِ پیش به­صورت تلفیقی هستند، در سایت اینترنتی ثبت ­نام آزمون­ ها (www.sanjeshserv.ir) درج شده است.
نحوه ثبت‌نام:
پرداخت اینترنتی: داوطلبان علاقه ­مند به شرکت در آزمون‌های آزمایشی سنجشِ پیش در سراسرکشور می‌توانند با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و مراجعه به سایت شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت نام اقدام و کد رهگیری دریافت نمایند.
لازم به ذکر است که خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت­نام، نشان دهنده ثبت ­نام نهایی داوطلب نبوده و لازم است  که داوطلب، بعد از خرید کارت اعتباری (دریافت شماره پرونده و شماره رمز) به لینک ثبت­ نام مراجعه نموده و  ثبت­نام خود را نهایی و شماره پرونده و کد پی‌گیری ۱۶ رقمی دریافت نماید.
داوطلبان گرامی پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت ­نام، در صورت داشتن هر گونه سؤال در خصوص شرایط و ضوابط ثبت­نام می­توانند با خط ویژه ۴۲۹۶۶-۰۲۱ (صدای داوطلب) تماس حاصل نمایند. ساعات تماس: صبح ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰ و عصر ۱۳:۳۰ الی ۱۶:۰۰
ثبت نام گروهی از طریق مدارس:دبیرستان­ هایی که مایل هستند برای سهولت ثبت­ نام به صورت یکجا از دانش آموزان خود ثبت­نام به عمل آورند، بعد از مطالعه دقیق دستورالعمل ثبت ­نام مدارس همکار، می­ توانند با شماره تلفن ­های ۸۸۸۴۴۷۹۱ الی ۸۸۸۴۴۷۹۳ تماس حاصل نمایند.
نکات مهم:
۱- ثبت‌نام کلیه نوبت­ها و مراحل آزمون­ها از جمله آزمون‌های جامع نیز در این مرحله انجام می‌شود و توصیه می­شود  که برای برخورداری از حداکثر تخفیف در شهریه پرداختی، ثبت­ نام در کلیه مراحل درخواستی را یکجا انجام دهید.
۲- وجه پرداخت شده بابت ثبت­ نام به هیچ عنوان قابل استرداد نیست؛ لذا داوطلبان در این خصوص دقت لازم را به عمل آورند.
ثبت‌نام حضوری: ثبت‌نام برای کلیه داوطلبان سراسری کشور از طریق سایت اینترنتی به نشانی: www.sanjeshserv.ir امکان‌پذیر است و دفتر مرکزی شرکت به نشانی: تهران، خیابان مطهری، خیابان مفتح شمالی (نرسیده به میدان هفت تیر)، خیابان نوری اسفندیاری، پلاک ۵۰، تلفن: ۸۸۳۲۱۴۵۵ نیز آماده ثبت‌نام از مراجعان در ساعات اداری است.
راهنمای نحوه ثبت­ نام  اینترنتی آزمون­های آزمایشی سنجشِ پیش
مراحل ثبت­ نام:
۱- پرداخت مبلغ ثبت‌نام و دریافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و به صورت اینترنتی می باشد)
۲- تکمیل فرم ثبت نام (در سایت ارایه شده است: لینک ثبت ­نام آزمون ­های آزمایشی سنجش – ثبت ­نام جدید).
۳- دریافت کد پی‌گیری ۱۶ رقمی ثبت نام.

شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.