با توجه به این که خیلی ها امکان اینو ندارن که برن تو کلاس های خوب و از امکانات کلاس استفاده کنن از طرفی خودم هم تا حالا تو شهرهای زیادی رفتم و دیدم که امکانات زیاد خوب نیست و یا…. حتی تو همین تهران خیلی ها به خاطر ترافیک و…وهزار و یک دلیل دیگه نمی تونن کلاس برن
کلاس فیزیک کنکور- شروع8 آذر
این کلاس به همت جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران از 8مهر در خیابان میرداماد تهران تشکیل می شود و تا تیر سال آینده کلیه ی مباحث فیزیک پایه و پیش تدریس می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی 26645100 تماس حاصل فرمایند
همه وقتی می بینن داری کلاس و مدرسه میری ، بهت می گن درس بخون !! درس خوندن راحت ترین کار ممکنه!!! فقط معلوم نیست که چرا خودشون این راحت ترین کار رو انجام نمی دن؟!آره درس خوندن راحته ، اما به شرط این که بدونی کی ، کجا و چه جوری بخونی!
دی ۱۳۹۵
ش ی د س چ پ ج
« آذر    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰  

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

 

کشف راز ۲۰ ساله فیزیک

دانش > دانش – همشهری آنلاین:
فیزیکدانان موفق به کشف راهکار نهایی ساخت بزرگترین ذره بنیادین اتمی موجود در جهان، یعنی کوارک‌های بالا شدند.

براساس گزارش پاپ‌ساینس، کوارک‌های بالا سنگین‌ترین ذرات بنیادین اتمی و از اصلی‌ترین ترکیبات تمامی ماده‌های موجود در جهان،‌ از سس مایونز گرفته تا انگشتان پای انسان، به شمار می‌روند. با این‌همه جداسازی این ذرات از دیگر ذرات تحت شرایط معمولی غیرممکن است. برای مطالعه این ذرات دانشمندان باید ذرات بنیادین را میلیارد‌ها بار با سرعت بالا با یکدیگر برخورد دهند.

اما اکنون فیزیکدانان برخورد‌دهنده تواترون در لابراتوار فرمی پس از ۲۰ سال مطالعه موفق به کشف راهکاری نهایی اما تایید نشده برای ساخت کوارک‌ها شده‌اند، شیوه‌ای که برای انجامش تنها ۵۰۰ تریلیون برخورد کافی خواهد بود. به گفته محققان مشاهده این فرایند بسیار بی‌نظیر و هیجان‌انگیز خواهد بود.

براساس مدل استاندارد فیزیک، نظریه‌ای که بر اساس آن این ذرات قابل درک خواهند بود، باید سه شیوه تولید کوارک وجود داشته‌باشد. دو شیوه اول در سال‌های ۱۹۹۵ و ۲۰۰۸ مورد آزمایش قرار گرفتند و در لحظه اول کوارک به واسطه نیروهای قوی مولکولی ناشی از برخورد دادن پروتون و آنتی پروتون به‌ یکدیگر ایجاد شد.

اما در سال ۲۰۰۸ و پس از آن در سال ۲۰۱۴،‌ کوارک‌های بالا توسط رویدادی نادر و با کمک نیروهای ضعیف ایجاد شدند. این یافته مهر تاید دیگری بر پیش‌بینی‌های مدل استاندارد خواهد بود که در آن به ساخت کوارک‌ها به واسطه بهره‌برداری از هردونوع نیروهای مولکولی اشاره شده‌است. از این رو دانشمندان معتقدند توانایی ایجاد کوارک توسط دو نیروی کاملا متفاوت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گفته فیزیکدانان، درک چگونگی تولید این ذرات در آینده می‌تواند روی روند‌های مختلفی مانند تولید انرژی اثرگذار باشد.

برخورد ذره‌ای که به تولید کوارک‌ها به شیوه جدید انجامیده بود، در سال ۲۰۱۱ در برخورد‌دهنده تواترون انجام گرفته‌بود، اما نتیجه آن روز گذشته و پس از سال‌ها مطالعه و تجزیه و تحلیل دریایی از داده‌های فیزیکی که توسط این برخورد ایجاد شده‌بودند،‌ منتشر شده‌است.

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
558
بازدید دیروز :
2885
تعداد عضو ها :
13397
کل مطالب :
2164
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
info@m-ganji.com
 
نماد اعتماد الکترونیکی