تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
فروردین ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 

کشف راز ۲۰ ساله فیزیک

دانش > دانش – همشهری آنلاین:
فیزیکدانان موفق به کشف راهکار نهایی ساخت بزرگترین ذره بنیادین اتمی موجود در جهان، یعنی کوارک‌های بالا شدند.

براساس گزارش پاپ‌ساینس، کوارک‌های بالا سنگین‌ترین ذرات بنیادین اتمی و از اصلی‌ترین ترکیبات تمامی ماده‌های موجود در جهان،‌ از سس مایونز گرفته تا انگشتان پای انسان، به شمار می‌روند. با این‌همه جداسازی این ذرات از دیگر ذرات تحت شرایط معمولی غیرممکن است. برای مطالعه این ذرات دانشمندان باید ذرات بنیادین را میلیارد‌ها بار با سرعت بالا با یکدیگر برخورد دهند.

اما اکنون فیزیکدانان برخورد‌دهنده تواترون در لابراتوار فرمی پس از ۲۰ سال مطالعه موفق به کشف راهکاری نهایی اما تایید نشده برای ساخت کوارک‌ها شده‌اند، شیوه‌ای که برای انجامش تنها ۵۰۰ تریلیون برخورد کافی خواهد بود. به گفته محققان مشاهده این فرایند بسیار بی‌نظیر و هیجان‌انگیز خواهد بود.

براساس مدل استاندارد فیزیک، نظریه‌ای که بر اساس آن این ذرات قابل درک خواهند بود، باید سه شیوه تولید کوارک وجود داشته‌باشد. دو شیوه اول در سال‌های ۱۹۹۵ و ۲۰۰۸ مورد آزمایش قرار گرفتند و در لحظه اول کوارک به واسطه نیروهای قوی مولکولی ناشی از برخورد دادن پروتون و آنتی پروتون به‌ یکدیگر ایجاد شد.

اما در سال ۲۰۰۸ و پس از آن در سال ۲۰۱۴،‌ کوارک‌های بالا توسط رویدادی نادر و با کمک نیروهای ضعیف ایجاد شدند. این یافته مهر تاید دیگری بر پیش‌بینی‌های مدل استاندارد خواهد بود که در آن به ساخت کوارک‌ها به واسطه بهره‌برداری از هردونوع نیروهای مولکولی اشاره شده‌است. از این رو دانشمندان معتقدند توانایی ایجاد کوارک توسط دو نیروی کاملا متفاوت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گفته فیزیکدانان، درک چگونگی تولید این ذرات در آینده می‌تواند روی روند‌های مختلفی مانند تولید انرژی اثرگذار باشد.

برخورد ذره‌ای که به تولید کوارک‌ها به شیوه جدید انجامیده بود، در سال ۲۰۱۱ در برخورد‌دهنده تواترون انجام گرفته‌بود، اما نتیجه آن روز گذشته و پس از سال‌ها مطالعه و تجزیه و تحلیل دریایی از داده‌های فیزیکی که توسط این برخورد ایجاد شده‌بودند،‌ منتشر شده‌است.

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
2352
بازدید دیروز :
2635
تعداد عضو ها :
13614
کل مطالب :
2183
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی