تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
فروردین ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 

کشف ذره‌ای عجیب در کائنات

دانش > تحقیق‌ و‌ تولید – همشهری آنلاین: فیزیکدان‌های دانشگاه سیراکیوز آمریکا ذره اتمی جدید و عجیب و غریبی کشف کرده‌اند که با مدل‌های فیزیک ذرات رایج همخوانی و سازگاری ندارد.

به گزارش مهر، این کشف به عنوان بخشی از پروژه “همکاری زیبای برخورد دهنده بزرگ هادرون” صورت گرفته که یک پروژه تحقیقاتی چند ملیتی با هدف یافتن و مطالعه نیروها و ذرات کوانتومی جدید است.

این پروژه که مقر اصلی آن در سازمان تحقیقات هسته‌ای اروپا (سرن ) واقع در ژنو سوئیس است به سرپرستی دانشگاه سیراکیوز انجام شده است. سرن بزرگ‌ترین آزمایش فیزیک ذرات در دنیاست.

در یک مقاله جدید، دانشمندانی که بر روی این پروژه کار می‌کنند مدعی شده‌اند یک نوع جدید از ذرات را کشف کرده‌اند.

توماس اسکوارنیکی یکی از نویسندگان ارشد این مقاله و متخصص فیزیک تجربی پر انرژی گفت: رصدهای واضح از یک حالت کاملا جدید ذرات را تایید کرده‌ایم؛ چیزی که شبیه ذره‌ای متشکل از دو کوارک و دو آنتی کوارک است.

وی افزود: این کشف قطعا با مدل‌های رایج از کوارک همخوانی ندارد و به ما شیوه نوینی از بررسی فیزیک دارای تعامل قوی، ارائه می‌کند.

کوارک‌ها مولفه‌های سازنده نقطه مانند هسته یک اتم هستند. این ذرات هرگز به تنهایی دیده نمی‌شوند و برای تشکیل دادن ذرات با هم ترکیب می‌شوند.

آنها در رایج‌ترین شیوه به طور سه تایی یک باریون را تشکیل می‌دهند. پروتون‌ها بهترین نمونه شناخته شده از باریون‌ها هستند.

وقتی کوارک‌ها با ضد ماده یا آنتی کوارک‌ها، ذره‌ای با همان جرم ولی با بار مخالف، تعامل می‌کنند یک مزون را می‌سازند. در رایج‌ترین شکل ترکیبات مزون به عنوان محصول جانبی فرسایش رادیو اکتیو مشاهده می‌کنیم .

مزون‌ها و باریون‌ها در کنار هم، یک طبقه از تعامل ذرات رصد شده را شکل می‌دهند. باریون‌های معمولی از سه کوارک تشکیل شده و مزون‌های معمولی نیز در واقع شامل اتصال یک کوارک به یک آنتی کوارک هستند.

اما شواهد جدید، حقانیت آزمایش‌های پیشین را تایید و نشان دهنده احتمال یک نوع متفاوت از هادرون، یعنی یک کوارک چهار تایی، متشکل از دو کوارک و دو آنتی کوارک وجود دارد.

مجریان این طرح با تاکید بر قطعی بودن نتایج این آزمایش می‌گویند ذرات ساخته شده از دو کوارک و دو آنتی کوراک واقعا وجود دارند.

اسکوارنیکی اظهار داشت پیش از این شواهد کمتر واضحی برای چنین ذراتی وجود داشت و یک ازمایش، نتایج آزمایش پیشین را زیر سئوال می‌برد. اکنون می‌دانیم این یک ساختار رصد شده است و صرفا انعکاس یا ویژگی‌های خاص یک داده محسوب نمی‌شود.

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
878
بازدید دیروز :
2635
تعداد عضو ها :
13613
کل مطالب :
2183
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی