تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
اردیبهشت ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« فروردین   خرداد »
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱  
 

چند زمین در جهان وجود دارد؟

اخترشناسان موفق شده‌اند تا از میان ۱۰۰ میلیارد ستاره موجود در کهکشان راه شیری، تعداد ستاره‌هایی که میزبان سیاره‌های قابل سکونت هستند را تخمین بزنند.

براساس گزارش CNN، دانشمندان با کمک گرفتن از داده‌های تلسکوپ فضایی کپلر به این نتیجه رسیده‌اند که از هر پنج ستاره، یک ستاره شبه خورشیدی میزبان جهانی شبه‌زمینی است که در منطقه قابل سکونت مدارش واقع شده‌است. منطقه قابل سکونت منطقه‌ای در مدار ستاره‌است که در آن درجه حرارت امکان وجود آب مایع را فراهم خواهد آورد و کلیدی‌ترین ماده برای شکل‌گیری حیات، یعنی آب مایع در آن موجود است.

به گفته اریک پتیگورا از دانشگاه کالیفرنیا برکلی، زمانی که شبها به هزاران ستاره در آسمان چشم می‌دوزیم، ممکن است نزدیک‌ترین ستاره میزبان سیاره‌ای شبه‌زمینی تنها 12 سال نوری از زمین فاصله داشته‌باشد و بتوان آن را با چشم غیر مسلح نیز دید. به گفته وی سیاره‌هایی مشابه زمین در کهککشان راه شیری به وفور یافت می‌شوند.

منطقه مسکونی فضا

منطقه قابل سکونت که به گلدی‌لاک نیز شهرت دارد محدوده فاصله‌ای را از ستاره میزبان توضیح می‌دهد که در آن سطح سیاره‌ها از آب مایع برخوردار خواهند بود. هفته گذشته اخترشناسان اعلام کردند موفق به کشف سیاره‌ای سنگی در مدار ستاره‌ای شده‌اند و این سیاره در فاصله‌ای صدها برابر فاصله زمین از خورشید در حرکت است. درجه حرارت این سیاره میان دو هزار تا دو هزار و 800 درجه نوسان دارد و بخش روز سیاره همواره مذاب است، به بیان دیگر حیات در این کره نیمه مذاب مجالی برای حضور نخواهد داشت.

با این‌همه دانشمندان هشدار می‌دهند یافتن سیاره‌ای در منطقه قابل سکونت یک ستاره لزوما به این معنی نیست که آن سیاره قابل سکونت باشد.

تلسکوپ کپلر که از سال 2009 تاکنون به اخترشناسان در ردیابی سیاره‌های قابل سکونت کمک کرده‌است، در تخمین رقم جدید سیاره‌های قابل سکونت نیز نقش کلیدی به عهده داشته‌است. در ژانویه سال 2013 اخترشناسان با استفاده از داده‌های تلسکوپ کپلر تخمین زدند که 17 میلیارد سیاره شبه‌زمینی در کهکشان راه شیری وجود دارد. با این‌همه هنوز نوع این سیاره‌ها و اینکه آیا واقعا حیات برروی آنها جاری است یا نه مشخص نشده‌است.

محققان تاکنون با بررسی دقیق 42 هزار ستاره موفق به کشف 600 سیاره شبه‌زمینی شده‌اند که از میان آنها 10 سیاره ابعادی مشابه با زمین داشته و در فاصله‌ای مشابه فاصله زمین از خورشید قرار گرفته‌اند. اما بعد‌ها تایید کردند که خطاهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ممکن است در تخمین تعداد درست این سیاره‌ها نقص ایجاد کرده باشد.

اکنون با توجه به این نکته که ممکن است تعدادی از سیاره‌ها به دلیل نقص نرم‌افزاری نادیده گرفته شوند،‌و همچنین با توجه به اینکه تنها تعداد کمی از سیاره‌ها توسط تلسکوپ‌ها قابل رصد هستند، دانشمندان تخمین زده‌اند که 22 درصد از ستاره‌های شبه‌خورشیدی در کهکشان راه شیری دارای سیاره‌هایی شبه‌زمینی در منطقه‌ای قابل سکونت از مدار خود هستند.

بــرچسب ها :
, ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
1674
بازدید دیروز :
2724
تعداد عضو ها :
13708
کل مطالب :
2185
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی