با توجه به این که خیلی ها امکان اینو ندارن که برن تو کلاس های خوب و از امکانات کلاس استفاده کنن از طرفی خودم هم تا حالا تو شهرهای زیادی رفتم و دیدم که امکانات زیاد خوب نیست و یا…. حتی تو همین تهران خیلی ها به خاطر ترافیک و…وهزار و یک دلیل دیگه نمی تونن کلاس برن
کلاس فیزیک کنکور- شروع8 آذر
این کلاس به همت جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران از 8مهر در خیابان میرداماد تهران تشکیل می شود و تا تیر سال آینده کلیه ی مباحث فیزیک پایه و پیش تدریس می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی 26645100 تماس حاصل فرمایند
همه وقتی می بینن داری کلاس و مدرسه میری ، بهت می گن درس بخون !! درس خوندن راحت ترین کار ممکنه!!! فقط معلوم نیست که چرا خودشون این راحت ترین کار رو انجام نمی دن؟!آره درس خوندن راحته ، اما به شرط این که بدونی کی ، کجا و چه جوری بخونی!
دی ۱۳۹۵
ش ی د س چ پ ج
« آذر    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰  

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

 

دانشمندان – پیر کوری

دانشمندان – پیر کوری

پیر کوری

پیر کوری

Pierre curie
۱۹۰۶-۱۸۵۹
برنده ی مشترک جایزه ی نوبل فیزیک سال ۱۹۰۳
با ماری کوری و هنری بکرل برای پژوهش هایش روی مواد رادیو آکتیو
پیر از آن گروه بچه ها بود که به خاطر روحیات خاص و شخصیت متفاوتشان به آسانی نمی توانند خود را بین دیگران جا دهند و پدر و مادرش به ناگریز وسایل آموزش های اولیه ی او را در خانه فراهم کردند پیر بسیار با استعداد بود و پس از آن که در ۱۶ سالگی موفق به گرفتن لیسانس گردید وارد دانشگاه سوربن شد و ضمن مشغول شدنبه کار نا چیزی به ادامه ی تحصیل پرداخت و در سال ۱۸۷۷ فوق لیسانس خود را گرفت او بر روی هم ۲۲ سال در مدرسه ی فیزیک و شیمی تدریس کرد – ۱۲ سال پیش از گرفتن دکترا و ۱۰ سال پس از آن . پیر کوری کارهای پژوهشی اساسی اش را در واقع با تحقیق در خواص بلورها و مغناطیس آغاز کرد و نخستین مقاله ی او در این زمینه در سال ۱۸۸۵ منتشر شد او در ۳۵ سالگی با ارایه ی تزی درباره ی خواص مغناطیسی اجسام دکترای خود را گرفت.پیر کوری در ۱۸۹۵ با ماری اسکلودوفسکا ( ؟؟؟۲۷ ) ازدواج کرد و از آنجا که پیربه مذهب اعتقاد نداشت ازدواج آنها بدون مراسم مذهبی برگزار شد به هر حال حاصل این ازدواج دو دختر بود ایرن در ۱۸۹۷ و ایوا در ۱۹۰۴ .
سومین دوره ی فعالیت های پژهشی پیر کوری با همکاری ماری آغاز گردید آنها تلاش مترکی را برای جدا ساختن عنصرکشف شده ی جدید رادیوم – از سنگ معدن آن – اکسیداورانیوم – به کار بردند و در ۱۸۹۸ موفقیت خود در این کار را اعلام کردند .
در ۱۸۹۹ آندره دبیرن ( ۲۸ ) دانشجوی پیر کوری اکتینیوم را کشف کرد در همین سال کوری ها با قرار دادن عناصر غیر رادیو اکتیو در معرض تابش های پرلونیوم و باریوم موفق به کشف کشف رادیو اکتیویته ی القایی شدند علاوه بر این پیر با سوزاندن دست خود به وسیله ی اشعه ی ساطع شده از رادیوم و همچنین قرار دادن موش و خوکچه ی هندی در معرض آنان تابش ها به تحقیق در آثار سوختگی به جای مانده پرداخت و حاصل کار را در دو مقاله منتشر کرد او در ۱۹۰۳ این یافته ی جدید را که رادیوم در هر ساعت ۲۲۵۰۰ کالری تولید می کند اعلام کرد . پیر کوری در مراسم دریافت جایزه ی نوبل خود و ۴۲ سال پیش از انفجار اتمی هیروشیما نگرانی خود را از افتادن رادیوم به دست جنایتکاران ابراز داشت او در این مراسم گفت ما اینک با این پرسش روبه روییم که دستیابی به اسرار طبیعت می تواند به نفع و صلاح بشر باشد یا نه و سپس افزود : باید بگویم که من در شمار آن دسته از آدم ها هستم که هم عقیده با نوبل می گویند بشریت از کشفیات آینده بیش از آنچه بدی بیند نیکی خواهی دید ….
پیر کوری در نوزدهم آوریل ۱۹۰۶ در حالی که در هوای بارانی پیاده از محله ی دوفین پاریس می گذشت پایش لغزید و به زمین افتاد و کالسکه ی اسبی سنگینی که از آنجا می گذشت او را زیر گرفت و کشت .!
پیر کوری بر روی هم زندگی عجیبی داشت ابتدا شاید صرفا مثا آنهایی که نبوغی خارق العاده دارند به سختی جای خود را در میان دیگران پیدا کرد و سپس تا آن زمان که به عنوان یک کاشف بزرگ پذیرفته شد حتا جامعه ی دانشگاهی او را درنیافت و شرایط مساعدی را که او در آن به راحتی بتواند پژوهش هایش را دنبال کند برایش فراهم نساخت از ۲۲ سالگی که او به کار تدریس مشغول بود ۱۲ سال آن را بیش از مزد یک کارگز ساده به او حقوق ندادند .

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
301
بازدید دیروز :
2629
تعداد عضو ها :
13391
کل مطالب :
2164
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
info@m-ganji.com
 
نماد اعتماد الکترونیکی