با توجه به این که خیلی ها امکان اینو ندارن که برن تو کلاس های خوب و از امکانات کلاس استفاده کنن از طرفی خودم هم تا حالا تو شهرهای زیادی رفتم و دیدم که امکانات زیاد خوب نیست و یا…. حتی تو همین تهران خیلی ها به خاطر ترافیک و…وهزار و یک دلیل دیگه نمی تونن کلاس برن
کلاس فیزیک کنکور- شروع8 آذر
این کلاس به همت جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران از 8مهر در خیابان میرداماد تهران تشکیل می شود و تا تیر سال آینده کلیه ی مباحث فیزیک پایه و پیش تدریس می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی 26645100 تماس حاصل فرمایند
همه وقتی می بینن داری کلاس و مدرسه میری ، بهت می گن درس بخون !! درس خوندن راحت ترین کار ممکنه!!! فقط معلوم نیست که چرا خودشون این راحت ترین کار رو انجام نمی دن؟!آره درس خوندن راحته ، اما به شرط این که بدونی کی ، کجا و چه جوری بخونی!
دی ۱۳۹۵
ش ی د س چ پ ج
« آذر    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰  

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

 

دانشمندان – ویلهلم کنراد رونتگن

دانشمندان – ویلهلم کنراد رونتگن

ویلهلم کنراد رونتگن

ویلهلم کنراد رونتگن

Wilhelm Conrad roentgen
۱۸۴۵-۱۹۲۳
برنده ی نخستین جایزه ی نوبل فیزیک در سال ۱۹۰۱ ، به خاطر کشف اشعه ی ایکس
رونتگن – نامی که بعدها به اشعه ی کشف شده ی ایکس داده شد – در ۱۸۹۵ در حالی که داشت یک جریان با ولتاژ بالا را از درون یک حباب شیشه ای خالی از هوا عبور می داد ، توجه اش به نوع جدیدی از جلب شد که خود آن را x نامید این شعه بر یک پرده ی کوچک آغشته به پلاتینو سیانور دو باریوم ، که روی نیمکت آزمایشگاه گذاشته شده بود ، تلألویی ایجاد کرد رونتگن با کار پیگیر روی اشعه ی کشف شده ، بسیاری از خواص آن را در هفده گروه تنظیم کرد او سپس از کشف جدید و خواص آن گزارشی برای درج در مجله ی علمی زایتز ونگز بریشت تهیه کرد . کشف رونتگن شگفتی جهان را برانگیخت ، طوری که خیلی ها شتابان و با هیجان آزمایشش را تکرار کردند و در آن میان روزنامه ها شروع کردند به انواع داستان پردازی ها درباره ی اشعه ی ایکس و ویژگی های آن .
رونتگن کشف خود را به ثبت نرساند ، و از تولید کنندگانی که با استفاده از کشف او به ساختن دستگاه پرداختند پولی دریافت نکرد . و همین باعث شد که اشعه ی ایکس سریعاً مورد استفاده ی بیمارستان ها و کلینیک ها قرار گیرد . رونتگن حتاپول جایزه ی نوبل خود را صرف پیشبرد علم و کمک به دانشجویان دانشگاه کرد . رونتگن در ۱۸۴۵ در لنپ ( lennep ) واقع در راینلند ( rhineland ) آلمان به دنیا آمد پدرش یک بازرگان آلمانی و مادرش اصلاً یک هلندی بود و رونتگن که تنها فرزند خانواده بود بیش تر سال های کودکی اش را در هلند به سر برد . او تحت تأثیر کلازیوس و کوندت ( kundt ) به فیزیک روی آورد ، و در ۱۸۶۸ مهندسی اش در مکانیک ، و در ۱۸۶۹ دکترایش را از پلی تکنیک زوریخ گرفت . او ابتدا به عنوان دستیار کوندت در دانشگاه وورزبورگ به کار پرداخت ، و سپس در ۱۸۷۲ به عنوان دانشیار در دانشگاه استراسبورگ به کار ادامه داد شهرتی که به دست آورده بود از او دعوت شد تا به عنوان جانشین اف . کوهلراوش ( f . kohlrausch ) استاد و مدیر انستیتو فیزیک تازه تأسیس دانشگاه وورزبورگ ضمن تکرار آزمایشش برای حاضرین ، برای آنها سخنرانی کرد در اشعه ی ایکس از آن پس اشعه ی رونتگن نامیده شود .
رونتگن در ۱۸۷۲ با برتا لودویک ( bertha Ludwig ) ازدواج کرد و از آن جا که این ازدواج فرزندی نصیب آن دو نکرد ، آنها خواهر زاده ی شش ساله ی برتا را به عنوان فرزند خوانده ی خود پذیرفتند زن و شوهر هر دو به کوه نوردی علاقمند بودند و بخشی از وقت خود را صرف آن می کردند .

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
300
بازدید دیروز :
2629
تعداد عضو ها :
13391
کل مطالب :
2164
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
info@m-ganji.com
 
نماد اعتماد الکترونیکی