با توجه به این که خیلی ها امکان اینو ندارن که برن تو کلاس های خوب و از امکانات کلاس استفاده کنن از طرفی خودم هم تا حالا تو شهرهای زیادی رفتم و دیدم که امکانات زیاد خوب نیست و یا…. حتی تو همین تهران خیلی ها به خاطر ترافیک و…وهزار و یک دلیل دیگه نمی تونن کلاس برن
کلاس فیزیک کنکور- شروع8 آذر
این کلاس به همت جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران از 8مهر در خیابان میرداماد تهران تشکیل می شود و تا تیر سال آینده کلیه ی مباحث فیزیک پایه و پیش تدریس می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی 26645100 تماس حاصل فرمایند
همه وقتی می بینن داری کلاس و مدرسه میری ، بهت می گن درس بخون !! درس خوندن راحت ترین کار ممکنه!!! فقط معلوم نیست که چرا خودشون این راحت ترین کار رو انجام نمی دن؟!آره درس خوندن راحته ، اما به شرط این که بدونی کی ، کجا و چه جوری بخونی!
دی ۱۳۹۵
ش ی د س چ پ ج
« آذر    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰  
 

دانشمندان – هنریک آنتون لورنتز

دانشمندان – هنریک آنتون لورنتز

هنریک آنتون لورنتز

هنریک آنتون لورنتز

Hendrik Antoon Lorentz
۱۹۲۸-۱۸۵۳
برنده ی مشترک جایزه ی نوبل فیزیک سال ۱۹۰۲ با پیتر زیمن برای پژوهش در تاثیرمیدان های مغناطیسی بر تابش های هسته ای
مرور کارهایی که لونتز در فیزیک کرده است آن گونه که لامور گفتخود مطالعه ی تاریخ پنجاه ساله ی این علم است پنجاهسالی که پیدایش عصر نوینی در علم فیزیک را نشان می دهد از این گذشته لورنتز جهانی ترین شخصیت علمی تاریخ کشور خود بود .
هنریک لورنتز در ۱۸۵۳در آرنهم(arnhem ) هلند متولد شد او در ۲۲ سالگی با ارائه ی تزی درباره ی انعکاس و انکسار نور دکترای خود را از دانشگاه لیدن گرفت . کار دیگر او ارئه ی تئوری الکترونی خود در ۱۸۹۲ بود این تئوری افزایش سرعت حرکت الکترون باعث افزایش جرم ان می شود . درستی این تئوری بعدها در آزمایش های متعددی به اثبات رسید لورنتز سپس نتایج تحقیق ریاضی خود درباره ی تاثیر حرکتماده در شکل آن را در ۱۸۹۵ منتشر کرد.
لورنتز در ۲۴ سالگی استاد دانشگاه لیدن شد و تا ۱۹۱۲ که از این دانشگاه بازنشسته گردید و مدیریت آزمایشگاه تیلرها رلم را بر عهده گرفت در لیدن ماند لورنتز فعالیت های علمی بسیاری داشت او در کنفرانس های متعددی شرکت کرد و مقالات فراوانی نوشت دانشگاه لیدن در ۱۹۲۶ به پاس فعالیت های ارزشمند و ثمر بخشش به او دکترای افتخاری پزشکی داد .
آنتون لورنتز در ۱۸۸۱ با آلتاکاترینا کیزر ( alletta catherina Kaiser ) ازدواج کرد و از او صاحب سه فرزند شد آلتا به فعالیت های همسرش بسیار علاقمند بود و لورتنز را در کارهایش یاری می داد . هنریک آنتون لورنتز در۷۴ سالگی به طور ناگهانی در گذشت ظهر هنگام جمعه دهم فوریه ی ۱۹۲۸ وقتی او را در هارلم به خاک می سپردند شبکه ی مخابراتی سراسر هلند برای گرامی داشت خاطره ی بزرگ ترین مرد کشور به مدت سه دقیقه از کار باز ایستاد .

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
1100
بازدید دیروز :
2652
تعداد عضو ها :
13391
کل مطالب :
2164
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
info@m-ganji.com
 
نماد اعتماد الکترونیکی