تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
فروردین ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 

دانشمندان – هنریک آنتون لورنتز

دانشمندان – هنریک آنتون لورنتز

هنریک آنتون لورنتز

هنریک آنتون لورنتز

Hendrik Antoon Lorentz
۱۹۲۸-۱۸۵۳
برنده ی مشترک جایزه ی نوبل فیزیک سال ۱۹۰۲ با پیتر زیمن برای پژوهش در تاثیرمیدان های مغناطیسی بر تابش های هسته ای
مرور کارهایی که لونتز در فیزیک کرده است آن گونه که لامور گفتخود مطالعه ی تاریخ پنجاه ساله ی این علم است پنجاهسالی که پیدایش عصر نوینی در علم فیزیک را نشان می دهد از این گذشته لورنتز جهانی ترین شخصیت علمی تاریخ کشور خود بود .
هنریک لورنتز در ۱۸۵۳در آرنهم(arnhem ) هلند متولد شد او در ۲۲ سالگی با ارائه ی تزی درباره ی انعکاس و انکسار نور دکترای خود را از دانشگاه لیدن گرفت . کار دیگر او ارئه ی تئوری الکترونی خود در ۱۸۹۲ بود این تئوری افزایش سرعت حرکت الکترون باعث افزایش جرم ان می شود . درستی این تئوری بعدها در آزمایش های متعددی به اثبات رسید لورنتز سپس نتایج تحقیق ریاضی خود درباره ی تاثیر حرکتماده در شکل آن را در ۱۸۹۵ منتشر کرد.
لورنتز در ۲۴ سالگی استاد دانشگاه لیدن شد و تا ۱۹۱۲ که از این دانشگاه بازنشسته گردید و مدیریت آزمایشگاه تیلرها رلم را بر عهده گرفت در لیدن ماند لورنتز فعالیت های علمی بسیاری داشت او در کنفرانس های متعددی شرکت کرد و مقالات فراوانی نوشت دانشگاه لیدن در ۱۹۲۶ به پاس فعالیت های ارزشمند و ثمر بخشش به او دکترای افتخاری پزشکی داد .
آنتون لورنتز در ۱۸۸۱ با آلتاکاترینا کیزر ( alletta catherina Kaiser ) ازدواج کرد و از او صاحب سه فرزند شد آلتا به فعالیت های همسرش بسیار علاقمند بود و لورتنز را در کارهایش یاری می داد . هنریک آنتون لورنتز در۷۴ سالگی به طور ناگهانی در گذشت ظهر هنگام جمعه دهم فوریه ی ۱۹۲۸ وقتی او را در هارلم به خاک می سپردند شبکه ی مخابراتی سراسر هلند برای گرامی داشت خاطره ی بزرگ ترین مرد کشور به مدت سه دقیقه از کار باز ایستاد .

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
2330
بازدید دیروز :
2635
تعداد عضو ها :
13614
کل مطالب :
2183
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی