تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
فروردین ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 

کشف نخستین سیاره عظیم یخی در منظومه شمسی دیگر

کشف نخستین سیاره عظیم یخی در منظومه شمسی دیگر

1413710966152_7.jpg

تیمی بین‌المللی از دانشمندان با همکاری دانشگاه اوهایو سیاره‌ای را در فاصله ۲۵ هزار سال نوری از زمین و در منظومه شمسی دیگری کشف کرده‌اند که به اورانوس شباهت دارد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، چون اورانوس و نپتون از هیدروژن و هلیم تشکیل شده‌اند، دارای میزان قابل‌توجهی از یخ متان هستند و این موضوع ظاهری آبی‌مانند به آن‌ها می‌دهد.

با این حال، سیاره تازه‌کشف‌شده در فاصله دوردست واقع شده و منجمان هنوز درباره ترکیب آن اطلاعی ندارند. اما فاصله دور این سیاره از ستاره‌اش نشان می‌دهد، این جسم آسمانی عظیم، یخی بوده و چون مدارش به مدار اورانوس شباهت دارد، منجمان آن را دوقلوی اورانوس می‌خوانند.

سیاره جدید در یک سیستم ستاره دوگانه‌ای حول یک ستاره می‌چرخد و ستاره دیگر به اندازه‌ای به آن نزدیک است که مدارش را دستخوش تغییر می‌کند.

این سیستم ستاره‌ای در کهکشان راه شیری و در مسیر صورت فلکی قوس واقع شده است. نخستین ستاره، دو سوم جرم خورشید را داراست و جرم ستاره دوم هم یک ششم آن گزارش شده است. خود سیاره چهار برابر اورانوس جرم دارد اما تقریبا با همان فاصله‌ اورانوس از خورشید، حول ستاره اول مدارگردی می‌کند.

این یافته‌ها می‌تواند معمای موجود پیرامون منشأ غول‌های یخی منظومه شمسی را حل کند.

جزئیات این مطالعه در The Astrophysical Journal منتشر شد.

بــرچسب ها :
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
874
بازدید دیروز :
2635
تعداد عضو ها :
13613
کل مطالب :
2183
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی