با توجه به این که خیلی ها امکان اینو ندارن که برن تو کلاس های خوب و از امکانات کلاس استفاده کنن از طرفی خودم هم تا حالا تو شهرهای زیادی رفتم و دیدم که امکانات زیاد خوب نیست و یا…. حتی تو همین تهران خیلی ها به خاطر ترافیک و…وهزار و یک دلیل دیگه نمی تونن کلاس برن
کلاس فیزیک کنکور- شروع8 آذر
این کلاس به همت جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران از 8مهر در خیابان میرداماد تهران تشکیل می شود و تا تیر سال آینده کلیه ی مباحث فیزیک پایه و پیش تدریس می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی 26645100 تماس حاصل فرمایند
همه وقتی می بینن داری کلاس و مدرسه میری ، بهت می گن درس بخون !! درس خوندن راحت ترین کار ممکنه!!! فقط معلوم نیست که چرا خودشون این راحت ترین کار رو انجام نمی دن؟!آره درس خوندن راحته ، اما به شرط این که بدونی کی ، کجا و چه جوری بخونی!
دی ۱۳۹۵
ش ی د س چ پ ج
« آذر    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰  

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

 

مغزت را خاموش می‌کنند!

سلامت > عمومی – همشهری آنلاین:
دانشمندان موفق شده‌اند برای مغز انسان کلید خاموش و روشنی ایجاد کنند که می‌تواند با کمک پالس‌های نوری فعالیت‌های نورون‌های مغز را از کار انداخته بیا احیا کند.

براساس گزارش ایندیپندنت، دانشمندان دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۰۵ موفق به کشف راهی شدند که با کمک آن و با استفاده از تکنیکی به‌نام اپتوژنتیک، امکان خاموش و روشن کردن تک سلول های مغز فراهم می‌آمد. از آن زمان به‌بعد محققان در گوشه‌و‌کنار جهان با استفاده از این تکنیک به مطالعه روی سلول‌های مغز، قلب، سلول‌های بنیادین و دیگر سلول‌هایی که تحت تاثیر سیگنال‌های الکتریکی قرار دارند پرداختند.

بااین‌همه پروتئین‌های حساس به‌نور در روشن‌کردن سلول‌ها بسیار کارآمدند اما در خاموش کردن آنها چندان کارایی ندارند. اکنون پس از گذشت یک دهه دانشمندان توانسته‌اند برای خاموش کردن نورون‌های عصبی نیز راهکاری بیاندیشند.

محققان دانشگاه استنفورد اکنون با مهندسی دوباره پروتئین‌های حساس به‌نور می‌توانند بیش از همیشه سلول‌ها را خاموش و روشن کنند. به گفته آنها ایجاد سوئیچ خاموش برای سلول‌های مغزی می‌تواند به دانشمندان در درک بهتر عملکرد مدارهای مغزی که در ایجاد رفتارهای مختلف، تفکر و احساسات انسان دخیلند، کمک کند.

تکنیک جدید بر تغییر آمینواسید‌ها در پروتئین‌های حساس به‌نور اتکا دارد و به این شیوه ابزاری قدرتمند خلق شده‌است که به عصب‌شناسان امکان می‌دهد فعالیت مدارهایی خاص را برای مدتی کوتاهتر از یک ثانیه متوقف سازند. با کمک این تکنیک می‌توان برای بیماران مبتلا به امراض مغزی درمان‌هایی جدید ایجاد کرد و بخش‌های آسیب‌دیده مغز آنها را با کمک پالس‌های نوری خاموش کرد.

برای مثال محققان از این تکنیک برای مطالعه روی بیماری‌هایی از قبیل صرع و انواع بیماری‌های مشابه استفاده می‌کنند، زیرا به گفته محققان این تکنیک جدید علاوه بر ایجاد فرصت مطالعاتی بیشتر در زمینه رفتار انسان، می‌تواند جایگزین درمانی بسیاری از بیماری‌های مغز و اعصاب از قبیل صرع و تحریک‌پذیری بالا شود.

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
570
بازدید دیروز :
2885
تعداد عضو ها :
13397
کل مطالب :
2164
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
info@m-ganji.com
 
نماد اعتماد الکترونیکی