تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
اردیبهشت ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« فروردین   خرداد »
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱  
 

مغزت را خاموش می‌کنند!

سلامت > عمومی – همشهری آنلاین:
دانشمندان موفق شده‌اند برای مغز انسان کلید خاموش و روشنی ایجاد کنند که می‌تواند با کمک پالس‌های نوری فعالیت‌های نورون‌های مغز را از کار انداخته بیا احیا کند.

براساس گزارش ایندیپندنت، دانشمندان دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۰۵ موفق به کشف راهی شدند که با کمک آن و با استفاده از تکنیکی به‌نام اپتوژنتیک، امکان خاموش و روشن کردن تک سلول های مغز فراهم می‌آمد. از آن زمان به‌بعد محققان در گوشه‌و‌کنار جهان با استفاده از این تکنیک به مطالعه روی سلول‌های مغز، قلب، سلول‌های بنیادین و دیگر سلول‌هایی که تحت تاثیر سیگنال‌های الکتریکی قرار دارند پرداختند.

بااین‌همه پروتئین‌های حساس به‌نور در روشن‌کردن سلول‌ها بسیار کارآمدند اما در خاموش کردن آنها چندان کارایی ندارند. اکنون پس از گذشت یک دهه دانشمندان توانسته‌اند برای خاموش کردن نورون‌های عصبی نیز راهکاری بیاندیشند.

محققان دانشگاه استنفورد اکنون با مهندسی دوباره پروتئین‌های حساس به‌نور می‌توانند بیش از همیشه سلول‌ها را خاموش و روشن کنند. به گفته آنها ایجاد سوئیچ خاموش برای سلول‌های مغزی می‌تواند به دانشمندان در درک بهتر عملکرد مدارهای مغزی که در ایجاد رفتارهای مختلف، تفکر و احساسات انسان دخیلند، کمک کند.

تکنیک جدید بر تغییر آمینواسید‌ها در پروتئین‌های حساس به‌نور اتکا دارد و به این شیوه ابزاری قدرتمند خلق شده‌است که به عصب‌شناسان امکان می‌دهد فعالیت مدارهایی خاص را برای مدتی کوتاهتر از یک ثانیه متوقف سازند. با کمک این تکنیک می‌توان برای بیماران مبتلا به امراض مغزی درمان‌هایی جدید ایجاد کرد و بخش‌های آسیب‌دیده مغز آنها را با کمک پالس‌های نوری خاموش کرد.

برای مثال محققان از این تکنیک برای مطالعه روی بیماری‌هایی از قبیل صرع و انواع بیماری‌های مشابه استفاده می‌کنند، زیرا به گفته محققان این تکنیک جدید علاوه بر ایجاد فرصت مطالعاتی بیشتر در زمینه رفتار انسان، می‌تواند جایگزین درمانی بسیاری از بیماری‌های مغز و اعصاب از قبیل صرع و تحریک‌پذیری بالا شود.

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
1663
بازدید دیروز :
2724
تعداد عضو ها :
13708
کل مطالب :
2185
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی