تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
اردیبهشت ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« فروردین   خرداد »
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱  
 

رکورد جدیدی از سرمای زیر صفر مطلق

دانش > دانش – همشهری آنلاین:
محققان دانشگاه واشنگتن موفق شده‌اند به صورت موقتی سرد‌ترین نقطه در جهان را با دمایی ۱۰۰ میلیاردیم درجه زیر صفر مطلق ایجاد کنند.

براساس گزارش ساینس‌دیلی، این دمای زیر صفر مطلق با هدف ایجاد حالتی از ماده ایجاد شده‌است که چگالش بوز-اینشتین نامیده می شود.

در این حالت گروهی از اتم‌ها در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تا اثر مکانیک‌ کوانتوم که می‌توان آن را به منظور ایجاد سیستم‌های محاسباتی قدرتمند کوانتومی به‌کار گرفت، چند برابر کنند.

به گفته محققان،‌عملکرد این گروه بزرگ اتمی هیچ شباهتی به عملکرد چندین توپ درون یک سبد ندارد، بلکه این گروه به عنوان یک اتم بزرگ واحد درنظر گرفته می‌شوند و عملکرد آنها نیز مانند یک اتم بزرگ واحد است.

رایانه‌های کوانتومی می‌توانند از این پدیده برای افزایش میزان کارایی بیت‌های کوانتومی خود استفاده کنند، فرایندی که می‌تواند سرعت پردازش رایانه‌ها را به‌صورت تصاعدی افزایش دهد.

آشکارترین کاربرد چنین رایانه‌های کوانتومی مهار کردن مشکلات بهینه‌سازی پیچیده است که به واسطه ایجاد حجم وسیعی از داده‌ها ایجاد می‌شوند و به بهبود سیستم‌های اقتصادی، زیست‌محیطی، پزشکی و فضایی کمک خواهند کرد.

پیش از این محققان آلمانی در ژانویه ۲۰۱۳ موفق شده‌بودند گازی تولید کنند که قادر است به دمای منفی یک میلیاردیم درجه زیر صفر مطلق (برابر با ۲۷۳٫۱۵- درجه سانتیگراد) برسد. اما رساندن دما به ۱۰۰ میلیاردیم درجه زیر صفر مطلق موفقیت جدیدی است که تائید جدیدی بر نظریه کوانتومی است که ۶۰ سال قبل ارائه شد و اکنون دانشمندان را به امکان ایجاد رایانه های کوانتومی نزدیک‌تر می کند.

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
1649
بازدید دیروز :
2724
تعداد عضو ها :
13708
کل مطالب :
2185
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی