تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
فروردین ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 

دستگاهی که امواج نور را شنود و به صدا تبدیل می‌کند

دانشمندان، دستگاه جدید اشعه تی ساخته‌اند که می‌تواند به امواج نور گوش داده و آن را به صدا تبدیل کند و موجب ورود به قسمتی از طیف الکترومغناطیس شود که کنترل آن دشوار است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، امواج نور برای رویت با چشم انسان بسیار طولانی و بخشی از تراهرتز طیف الکترومغناطیس است. با دستکاری انواع امواج نور پزشکان می‌توانند بدون آسیب رساندن به قسمت های سالم بدن تصاویر بافت‌های بدن را رویت کنند. این مبدل ابزاری جدید برای ستاره شناسان در تحقیق سیاره‌های منظومه شمسی خواهد بود.

به دلیل ابزارهای تخصصی کنونی مورد استفاده در تشخیص نور، شناسایی این فرکانس تراهرتز معدود و بعید بود و محققان قادر به کنترل موثر آنها نبودند؛ اکنون محققان دانشگاه میشیگان(U-M) راه‌حلی برای این مشکل با تکنولوژی جدید یافته‌اند.

محقق این تحقیق و استاد U-M جی گوا اظهار کرد: ما اشعه نوری تی را به صدا تبدیل می‌کنیم. عملکرد مبدل ما به فشار و دمای اتاق حساس است و ما آن را برای استفاده در شرایط غیر معمول طراحی کرده‌ایم.

گوا و همکارانش مبدلی ساخته‌اند که نور را به صدا تبدیل کرده و صدایی 1000 برابر بلندتر از صدایی که انسان می‌شنود را تولید می‌کند. این مبدل نور تراهرتز را به امواج فراصوت تبدیل کرده و سپس آنها را انتقال می‌دهد.

مبدل‌های فراصوت در حال حاضر موجود است، اما محققان شکل پلاستیکی میکروسکوپی حلقه‌ای آن را در اندازه چند میلیمتر ساخته‌اند. همچنین سرعت واکنش شکست آن یک میلینیوم ثانیه و قادر به تصویربرداری با زمان واقعی در بسیاری از مناطق است.

بــرچسب ها :
, ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
2358
بازدید دیروز :
2635
تعداد عضو ها :
13614
کل مطالب :
2183
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی