Header ad

ثبت‌نام در مدارس « آموزش از راه دور » تا پایان مهرماه

زیر چگونه درس بخوانیم

مدیرکل آموزش از راه دور آموزش و پرورش خبر داد

مهلت ثبت‌نام در مدارس «آموزش از راه دور» تا پایان مهرماه

مراسم بازگشایی مدارس سراسر کشور با حضور رییس‌جمهور

مدیرکل آموزش از راه دور آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ثبت‌نام از متقاضیان در مدارس آموزش از راه دور تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت تا بتوانیم بازماندگان از تحصیل را جذب کنیم، گفت: امسال اولین تولید محتوای الکترونیک خودآموز به مدارس آموزش از راه دور ارسال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، گودرز شاه‌حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ۱۶۵۶ مدرسه آموزش از راه دور در اقصی‌نقاط کشور برای پوشش تحصیلی دانش‌آموزان داخل و خارج از کشور در کنار سایر مدارس در خدمت دانش‌آموزان هستند، اظهار کرد: رسالت مدارس از راه دور این است که در مواردی که امکان پوشش تحصیلی برای دانش‌آموزان اول و دوم متوسطه در مدارس عادی به سهولت انجام نمی‌شود بتواند امکان تحصیل را فراهم کند.

وی افزود: دانش‌آموزان لازم‌التعلیم که در سن قانونی هستند و لازم است تحصیل کنند، اما امکان ادامه تحصیل برای آنها وجود ندارد همچنین شاغلان و… می‌توانند از فرصت منعطف آموزش از راه دور استفاده کنند و تحصیل خود را کامل کنند.

مدیرکل آموزش از راه دور آموزش و پرورش با اشاره به حضور ۲ میلیون و ۹۱۳ هزار نفر در سیستم آموزش از راه دور تا کنون اظهار کرد: ۴۴۱ هزار فارغ التحصیل ازراه دور داشته‌ایم و امیدواریم امسال با تمهید مقدمات بتوانیم جذب بیشتری داشته باشیم.

شاهمرادی با بیان اینکه زمان ثبت‌نام از متقاضیان در مدارس آموزش از راه دور تا پایان مهرماه ادامه دارد تا بتوانیم بازماندگان از تحصیل را تحت پوشش قرار دهیم، اظهار کرد: شناخت از مدارس از راه دور ضعیف است و همه مدارس از راه دور را نمی‌شناسند که باید روی این موضوع بیشتر کار کنیم.

وی افزود: کیفیت‌بخشی در تمامی مولفه‌های آموزشی را در اولویت قرار داده‌ایم و توسعه ضابطه‌مند مدارس در داخل و خارج از کشور تا جایی که امکان داشته باشد انجام می‌دهیم.

مدیرکل آموزش از راه دور آموزش و پرورش به تقویت بخش نظارت در مدارس از راه دور اشاره کرد و افزود: شبکه مشاوره تحصیلی برای همه مدارس از راه دور را در سال جاری تقویت می‌کنیم و امسال برای نخستین بار اولین تولید محتوای الکترونیک خودآموز به مدارس ارسال خواهد شد.

شرایط و شهریه ثبت‌نام در مدارس «آموزش از راه دور»

دانش آموز کلاس درس مدرسه

مدیرآموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام شرایط و شهریه ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور گفت: داوطلبان برای ثبت‌نام در این مدارس تا پایان مهرماه مهلت دارند.

گودرز شاهمرادی در گفت‌وگو با ایسنا، به اعلام جزئیات ثبت‌نام در مدارس از راه دور پرداخت و اظهار کرد: مدارس آموزش از راه دور به عنوان یک فرصت طلایی برای آموزش دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در دوگروه است.وی افزود: گروه اول دانش‌آموزان لازم‌التعلیم در شرایط خاص هستند که امکان دسترسی به دوره اول و دوم آموزشی متوسطه را ندارند و همچنین دانش‌آموزانی که مشکلات جسمی و بیماری‌های خاص دارند، متاهل و یا سرپرست خانوار هستند با تشخیص کمیسیون خاص ادارات آموزش  و پرورش منطقه می‌توانند در مدارس آموزش از راه دور مشغول به ادامه تحصیل شوند.مدیرآموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶۵۶ مدرسه از راه دور فعال در سطح کشور داریم افزود: در ترم گذشته قریب به ۲۰۰ هزار نفر در این مدارس تحت پوشش قرار گرفتند. شاهمرادی افزود: گروه دوم دانش‌آموزان بزرگسال و کسانی هستند که بالای ۱۸ سال سن دارند و ممکن است شاغل یا خانه دار باشند و یا به هر دلیلی نتوانسته باشند در مدارس عادی حضور یابند.وی ضمن اعلام این خبر که به علت شرایط خاص مخاطبان، ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور تا پایان مهرماه ادامه دارد اظهار کرد: البته فعالیت مدارس همزمان با شروع سال تحصیلی آغاز می‌شود.مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش درباره نحوه اطلاع از مدارس از راه دور فعال در کشور تصریح کرد: در حال حاضر فهرست مدارس آموزش از راه دور استان‌ها در وبسایت  http://dei.medu.ir درج شده است. در بیش از ۶۰۰ منطقه آموزشی، مدرسه آموزش از راه دور  داریم و هرشخصی قصد ثبت نام در این مدارس را داشته باشد می‌تواند بر اساس فهرست اعلامی، نزدیک‌ترین مدرسه به محل سکونت خود را انتخاب و به آنجا مراجعه کند.شاهمرادی درباره شهریه مدارس آموزش از راه دور نیز توضیح داد که مدارس آموزش از راه دور، مدارس غیردولتی هستند اما شهریه آنها بسیار پایین است. شهریه ثابت برای هر نیمسال تحصیلی، ۵۶ هزار تومان است. شهریه ترم تابستانی نیز نیمی از این مبلغ است.وی ادامه داد: برای هر واحد درسی نیز هزینه‌ای از پنج تا ۱۴ هزار تومان دریافت می‌شود که در استان‌های مختلف متفاوت است.مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش درباره رشته‌های ارائه شده در مدارس آموزش از راه دور گفت: مدارس ما در دوره اول و دوره دوم متوسطه دانش آموز می‌پذیرند. کلیه رشته‌های نظری و کاردانش در دوره دوم متوسطه ارائه می‌شود البته هنرآموزان کاردانش برای گذراندن واحدهای مهارتی و عملی باید به مراکز مجاز فنی و حرفه‌ای در بیرون مدارس مراجعه کنند. مراکز آموزش از راه دور  و هزینه تحصیل در این مراکز۱-مدیر مرکز موظف است برنامه آموزش حضوری هردرس یا واحد درسی شامل : نام درس ، روزها ، ساعات و مکان تشکیل کلاس ها را در زمان ثبت نام ، کتباً به اطلاع دانش آموزان برساند .
۲-  مدیر مرکز می تواند با رعایت سقف کل ساعات آموزش های حضوری هرپایه/ نیمسال / دوره تابستانی را که توسط دانش آموز انتخاب شده است ، با توجه به نیاز برخی دروس اضافه و یا کاهش دهد .

۳- میزان ساعات اعلام شده برای آموزش حضوری  هردرس و یا هر واحد درسی  حداقل بوده و مرکز می تواند بنا به درخواست کتبی دانش آموز و یا ولی وی و تأیید مشاور ، آموزش حضوری دروس تخصصی و یا عملی را تا دو برابر ساعات تعیین شده افزایش دهد . در این صورت مرکز می تواند به ازای هر ساعت افزایش ارائه آموزش حضوری در دوره راهنمایی ۶۲۵۰ ریال ، دوره متوسطه ۸۷۵۰ ریال و دوره پیش دانشگاهی ۱۲۵۰۰ ریال دریافت نمایند .

۴-  شورای آموزش از راه دور استان می تواند با توجه به شرایط و موقعیت استان نسبت به افزایش حداکثر تا ۲۵%  شهریه اعلام شده  اقدام نماید .

۵-  در صورتیکه دانش آموزی کمتر ازپنج درس یا هشت واحد درسی انتخاب کرده باشد شهریه ثابت وی ۵۰%  شهریه ثابت دوره سال تحصیلی یا نیمسال مربوطه خواهد بود .

۶-  شهریه هر درس و یا واحد درسی غیر حضوری معادل یک سوم شهریه هر درس یا واحد درسی مربوطه خواهد بود و از هنرجویانی که دروس مهارتی خارج از مرکز گذرانیده‌اند برای پیگیری مراحل صدور دیپلم کاردانش مبلغ ۹۰۰۰۰ ریال دریافت می‌گردد .

۷-  اعضای درجه یک خانواده شهدا و ایثارگران می توانند از ۱۰ % تخفیف شهریه بهره مند شوند .

۸-  پرداخت هزینـه بسته های آموزشی ( کتب درسی ،  CD ، VCD  و ……. ) براساس قیمت های پشت جلد به عهـده دانش آموزان است .

۹-  چنانچه اجرای آموزش دوره راهنمایی به صورت نیمسالی- واحدی ابلاغ نشود مبالغ جدول دوره راهنمایی جهت یک سال تحصیلی برای ۱۸ عنوان درسی دو برابر خواهد شد.

۱۰ – مرکز موظف است جدول شهریه مصوب شورای آموزش از راه دور استان را در معرض دید  مراجعین قرار دهد .

دوره موضوع شهریه مبلغ(ریال) شرح هزینه
راهنمامایی ثابت سال تحصیلی ۲۲۰۰۰۰ مدیریت و برنامه ریزی – ثبت نام – امور دفتری – فضای آموزشی – مشاوره
ثابت دوره تابستانی ۱۱۰۰۰۰ //                       //                  
هر واحد درس نظری ۳۳۰۰۰ آموزش حضوری ( حداقل برای هردرس ۱۲ ساعت در سال ) – امتحانات- فعالیت های پرورشی
عملی و کارگاهی ۴۴۰۰۰
متوسطه ثابت نیم سال ۲۲۰۰۰۰ مدیریت و برنامه ریزی – ثبت نام – امور دفتری – فضای آموزشی – مشاوره
ثابت دوره تابستانی ۱۱۰۰۰۰ //                       //                  
هر  واحد درسی نظری ۴۴۰۰۰ آمــوزش حضــوری ( حداقل ۶ ساعت برای هر واحــد درسی در هرنیم سال ) –  امتحانات –  فعالیت های پرورشــی
عملی و کارگاهی ۶۶۰۰۰
پیش دانشگاهی ثابت نیم سال ۲۲۰۰۰۰ مدیریت و برنامه ریزی – ثبت نام – امور دفتری – فضای آموزشی – مشاوره
هر واحد درسی نظری  ۴۴۰۰۰ آمـــوزش حضـوری ( حداقـل ۶ ساعت برای هر واحـد درسی در هرنیم سال ) –  امتحانات – فعالیت های پرورشی  
عملی و کارگاهی ۵۵۰۰۰
جبرانی / شهریور هر  واحــد درسی ۲۲۰۰۰ مدیریت و برنامه ریزی – ثبت نام – امور دفتری – مشاوره – امتحانات 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.