تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
فروردین ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 

توصیه‌های سخنگوی ناجا به مدارس و مراکز آموزشی

توصیه‌های سخنگوی ناجا به مدارس و مراکز آموزشی

سردار منتظر المهدی سخنگو و معاون اجتماعی ناجا

سخنگو و معاون اجتماعی ناجا در نوشتاری به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۶ به مراکز آموزشی توصیه کرد: مشاوره روانشناختی و ملاحظات کارشناسانه در رفتارهای دانش آموزان را همچون آموزش جدی بگیرند زیرا شواهد پلیسی و یافته های مطالعاتی ما نشان از آن دارد که بسیاری از بزهکاران و کجروان و جامعه‌ستیزان کسانی هستند که تجارب منفی و آزاردهنده تحصیلی دارند.

به گزارش ایسنا، سردار منتظرالمهدی در این نوشتار با عنوان «مهر را پر مهر تر از همیشه بسازیم» نوشت: مهر آغاز بهار تعلیم و تربیت است و لاجرم شمیم دل انگیزش روح هر کسی را جان و حیات دوباره می بخشد و شور و اشتیاقی دگر باره ارزانی می دارد . از همین روی ، نه فقط شمار پر شمار دانش آموزان عزیز  و دانشجویان گرامی با ر غبت و اشتیاقی وصف ناپذیر به پیشواز آن می شتابند بلکه ما گروه بزرگسالان نیز با ورود به این فصل دل انگیز، حیاتی دوباره می یابیم و فصلی نو پیش روی خود می یابیم . بنابراین اینک که در آستانه این فصل طربناک و زیبا و خاطره انگیز قرار گر فته ایم و انبوه فرهنگیان گرامی ما ، اعم از اساتید و معلمان و دانش آموزان و دانشجویان عزیزمان ، برای آغاز این فصل ممتاز لحظه شماری می کنند لازم می دانم آغاز سال تحصیلی را به همه  آنان تبریک و تهنیت بگویم و از خدای بزرگ برای همگان موفقیت روز افزون مسئلت می نمایم. همچنین ، لازم می دانم به سبب مسئولیتم در نیروی انتظامی و تجارب دوران تحصیل و طبابت و تدریسم  نکاتی را ، هر چند به اجمال و کوتاه خاطر نشان سازم .
هر معلم، مربی و استادی علاقمند است افراد تحت  آموزش و  تربیت او مفاد یادگیری را در “حد تسلط ” فرا بگیرند ، آنها را به خوبی به حافظه خود بسپارند و در صورت لزوم آنها را با سهولت و دقت به یاد آورند. می دانیم که هر یک از این سه مرحله ( یعنی یادگیری ، ذخیره  و یاد آوری ) متاثر از چندین و چند عاملند و لاجرم پرداختن به همه آن عوامل از حوصله  نوشتاری چون این خارج است .
لیکن ، از میان آن عوامل پر تعداد، یک عامل نقش ” پیش نیاز ” و عوامل زمینه ساز را ایفا می نماید و در نتیجه فقدانش فرآیند یادگیری را دستخوش اختلال و کاستی می سازند. آن عامل پر اهمیت ” احساس امنیت ر وانی ” است . امنیت روانی نوعی رهایی از فشار  و ترس و اضطراب و دلواپسی است که مغز  و ذهن را مهیای کسب اطلاعات و پردازش دقیق داده ها می سازد.

شواهد مطالعاتی ما نشان از آن دارد که معلمان و مربیان سهم شگرفی در ایجاد و تقویت  این احساس خوشایند و دلپذیر و یا در کاهش و تقلیل آن را دارند.

و طرفه آنکه این احساس نه به آموزش و سخنرانی و توصیه های مستقیم  بلکه با اشاره‌ها و کنایه‌ها و تمثیل های تلویحی و غیر مستقیم  شکل می گیرد و بسط و گسترش می یابد به همین سبب از همه معلمان و مربیان گرانمایه انتظار داریم در این خصوص سهم و نقش خود را آن گونه که بایسته است ایفاء نمایند.
یادمان باشد ” احساسِ امنیت ” نضج یافته در دوران تحصیلی ، برای همیشه فرد را در برابر گزندهای روزگار مصون می سازد .
همان گونه که از آمارها و اطلاعات  منتشره پیداست امروزی روز، شماری از کج روان و جامعه ستیزان ، دانش آموزان عزیز و دانشجویان گرامی را آماج‌های مناسبی برای تعمیم کنش های کجروانه خود می دانند و از هیچ کوششی برای فرو غلتاندن این دو گروه آینده ساز و بالنده جامعه در دام آسیب ها و کج کارکردیهای اجتماعی فرو گذار نمی نمایند. به همین سبب از همه ما انتظار می رود که در پیشگیری از وقوع چنین رخ داد ناگواری قدم  فرا سو نهیم و با بهره گیری از دانش  و توان خود مانع از اشاعه آسیب ها و کژکارکردی ها  در میان دانش آموزان و دانشجویان عزیز شویم.

تجارب ما نشان می‌دهد که یکی از موثر ترین روش های پیشگیری از انواع آسیب های اجتماعی ” واکسینه سازی روانی ” است. یعنی چنانچه افرادِ تحت تعلیم و تربیت خود را ، از پیش از عوارض و پیامدهای وخیم  فرو شدن در باتلاق آسیب ها آگاه سازیم و به گونه ای موثر هیجان ترس را در آنان بر انگیزیم ، اغلب آنان در دام آن آسیب ها گرفتار نمی شوند .

روش موثر دیگر نیز ” مهارت آموزی ” ، بویژه مهارت “جرات ورزی” و  ” تاب آور ی”  است . این دو مهارت به فراگیران ما کمک می کنند تا هم درخواست‌های وسوسه گران خناس را رد کنند و هم در برابر فشارها و تنیدگی ها مقاومت ورزند . ما نیز در ناجا آماده ایم تا در این خصوص با معلمان و مربیان گرانقدر همراه و همگام شویم . و با اقدامات مختلف از گرفتار شدن افراد جامعه در دام آسیب ها پیشگیری نماییم.

در هر جامعه ای  و نیز جامعه ما شماری از دانش آموزان به دلایل پرشمار در مراحل مختلف تحصیل تعدادی از “بدرفتاری” های ریز و درشت را تجربه می نمایند. با ” مداخله ” بموقع و ” روانشناسانه ” و ” دلسوزانه و هماهنگ ” در این بدرفتاری ها ، می توان بزودی آنها را از میان ر اند و تعادل ر فتاری را به مرتکبین آن بدرفتاری ها باز گرداند. اما ، مداخله ناصحیح و ناکارشناسانه و تنبیه گرانه  و یا بی اعتنایی محض و اداره باری به هر جهت کلاس و مدرسه، می تواند زمینه ساز گرایش شماری از دانش آموزان به “رفتارهای بزهکارانه ” و ناهنجاری های اجتماعی باشد.  بنابراین ، به همه مراکز آموزشی توصیه می کنیم مشاوره  روان شناختی و ملاحظات کارشناسانه در رفتارهای دانش آموزان را همچون آموزش جدی بگیرند و از اثرات حیرت انگیز آن غفلت ننمایند. ضروری است ” ترک تحصیل “، ” افت تحصیلی ” و ” نا رسایی یادگیری ” جدی تلقی شود.  چه ، شواهد پلیسی و یافته های مطالعاتی ما نشان از آن دارد که بسیاری از بزهکاران و کجروان و جامعه ستیزان کسانی هستند که تجارب منفی و آزاردهنده تحصیلی دارند . آنان کسانی هستند که به سبب برخی از مشکلات تحصیلی ” برچسب ” ( انگ ) منفی خورده و از مدرسه طرد شده اند و به همین سبب ، از همان دوران کودکی و نوجوانی پر از کینه و خصومت شده اند و در ذهن خود طرح و نقشه انتقام گیری ریخته اند. بنابراین ، افراد دارای مشکلات تحصیلی را نه تنها نباید مورد طرد و تحقیر و سرزنش قرار داد بلکه باید با ارائه ” خدمات ویژه ” به آنان یاری رساند.
سرانجام امیدورام همه ما تلاش خود را بکار بندیم تا مدرسه و دانشگاه و آموزشگاه را به محیطی سرشار از مهر و محبت و آرامش و امنیت سازیم و دوران تحصیل را به ” جذابترین ” و ” خاطره انگیز ترین ” دوران زیست خود و دیگران تبدیل نماییم.  مهرتان پر مهر باد .

بــرچسب ها :
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
2352
بازدید دیروز :
2635
تعداد عضو ها :
13614
کل مطالب :
2183
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی