تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
فروردین ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 

تبدیل خاطرات بد به خوب

سلامت > عمومی – همشهری آنلاین:
محققان با استفاده از نور موفق به کنترل خاطرات بد و تبدیل آن‌ها به خاطرات خوب شدند.

به گزارش ایرنا، خاطرات در گروهی از نورون‌ها رمزگذاری می‌شوند؛ فعالیت این نورون‌ها یا به صورت گروهی است و یا از الگوی خاص و منحصر به فردی تبعیت می‌کنند.

تصور می‌شود که رمزگذاری نورون‌ها در بخش‌های مختلف مغز، جنبه‌های مختلفی از یک خاطره یا واقعه را برداشت می‌کنند. برای مثال مکان اتفاق یک حادثه و احساساتی که می‌تواند همراه با این واقعه باشد، باعث می‌شود که خاطره در ناحیه خاصی از مغز ذخیره شود.

محققان به دنبال روشی هستند که به صورت اختیاری ناحیه ذخیره خاطرات در مغز را تغییر دهد تا به همراه آن اثرات احساسی خاطره نیز قابل تغییر باشد.

در این تحقیقات به موش‌های نر شوک الکتریکی وارد شده است؛ سپس با استفاده از نور، فعالیت نورون‌ها کنترل شده است. این روش optogenetics نام دارد.

با استفاده از این روش محققان موفق به کنترل خاطرات بد و تبدیل آن به احساسات خوشایند شده‌اند.

این روش هنوز در انسان قابل استفاده نیست ولی با توسعه آن و اطمینان از عدم وجود عوارض جانبی می‌توان اثرات خاطرات بد و ترس را از بین برد.

نتایج این تحقیقات در شماره اخیر نشریه Nature منتشر شده است.

 

 

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
2937
بازدید دیروز :
3014
تعداد عضو ها :
13606
کل مطالب :
2183
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی