با توجه به این که خیلی ها امکان اینو ندارن که برن تو کلاس های خوب و از امکانات کلاس استفاده کنن از طرفی خودم هم تا حالا تو شهرهای زیادی رفتم و دیدم که امکانات زیاد خوب نیست و یا…. حتی تو همین تهران خیلی ها به خاطر ترافیک و…وهزار و یک دلیل دیگه نمی تونن کلاس برن
کلاس فیزیک کنکور- شروع8 آذر
این کلاس به همت جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران از 8مهر در خیابان میرداماد تهران تشکیل می شود و تا تیر سال آینده کلیه ی مباحث فیزیک پایه و پیش تدریس می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی 26645100 تماس حاصل فرمایند
همه وقتی می بینن داری کلاس و مدرسه میری ، بهت می گن درس بخون !! درس خوندن راحت ترین کار ممکنه!!! فقط معلوم نیست که چرا خودشون این راحت ترین کار رو انجام نمی دن؟!آره درس خوندن راحته ، اما به شرط این که بدونی کی ، کجا و چه جوری بخونی!
دی ۱۳۹۵
ش ی د س چ پ ج
« آذر    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰  

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

 

بوزون هیگز جهان را نابود می‌کند

دانش > دانش – همشهری آنلاین:
استفان هاوکینگ، فیزیکدان مشهور انگلیسی در کتابی جدید نسبت به ناپایداری ذرات بوزون هیگز ابراز نگرانی کرده و می‌گوید نگران است ناپایداری این ذرات منجر به وقوع فروپاشی خلاء فاجعه‌باری شود.

براساس گزارش Cnet، استفان هاوکینگ به‌تازگی به یکی از بدبین‌ترین دانشمندان و فیزیکدانان جهان تبدیل شده‌است، کمی پیش درباره برقراری ارتباط با بیگانگان فضایی هشدار داد که به گفته او می‌تواند برای بشر ویرانگر باشد، سپس نسبت به هوش مصنوعی و عوارض غیرقابل‌جبرانش اظهارنظر کرد و اکنون نیز در کتابی جدید نسبت به خطری صحبت کرده که نه‌تنها زمین، بلکه کل جهان را تهدید به نابودی می‌کند.

نگرانی هاوکینگ ذراتی هستند که به تازگی وجود آنها به اثبات رسیده است. ذرات بوزون هیگز که طی آزمایشی در برخورد‌دهنده بزرگ هادرون کشف شدند، اصلی‌ترین عوامل توضیح‌دهنده ایجاد جرم در جهان هستی به‌شمار می‌روند.

با این همه هاوکینگ در کتاب جدیدی که Starmus نام داشته و مجموعه‌ای از سخنرانی‌های دانشمندان و اخترشناسان به شمار می‌رود، نسبت به ناپایدار شدن بوزون هیگز ابراز نگرانی کرده‌است.

در این کتاب هاوکینگ نوشته‌است: ذرات هیگز از قدرت نگران‌کننده‌ای برخوردارند که می‌توانند با انرژی برابر ۱۰۰ میلیارد گیگاالکترون‌ولت به سطح ناپایداری برسند.

چنین ناپایداری می‌تواند به فروپاشی خلاء فاجعه‌باری تبدیل شود، به بیانی دیگر حبابی از خلاء در سرتاسر جهان با سرعت نور بسط می‌یابد. به گفته هاوکینگ این رویداد هر زمانی ممکن است رخ دهد و انسان از وقوع آن بی‌خبر است. با این‌همه هاوکینگ می‌گوید شتاب‌دهنده ذره‌ای که بتواند به چنین انرژی دست‌پیدا کند، بزرگتر از زمین است و ساخت آن امکان‌پذیر نیست.
درحقیقت نگرانی هاوکینگ تنها به صورت نظری امکان‌پذیر‌ است اما از نظر عملی احتمال وقوع آن بسیار بسیار کم است.

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
300
بازدید دیروز :
2629
تعداد عضو ها :
13391
کل مطالب :
2164
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
info@m-ganji.com
 
نماد اعتماد الکترونیکی