تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
اردیبهشت ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« فروردین    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱  
 

بوزون هیگز جهان را نابود می‌کند

دانش > دانش – همشهری آنلاین:
استفان هاوکینگ، فیزیکدان مشهور انگلیسی در کتابی جدید نسبت به ناپایداری ذرات بوزون هیگز ابراز نگرانی کرده و می‌گوید نگران است ناپایداری این ذرات منجر به وقوع فروپاشی خلاء فاجعه‌باری شود.

براساس گزارش Cnet، استفان هاوکینگ به‌تازگی به یکی از بدبین‌ترین دانشمندان و فیزیکدانان جهان تبدیل شده‌است، کمی پیش درباره برقراری ارتباط با بیگانگان فضایی هشدار داد که به گفته او می‌تواند برای بشر ویرانگر باشد، سپس نسبت به هوش مصنوعی و عوارض غیرقابل‌جبرانش اظهارنظر کرد و اکنون نیز در کتابی جدید نسبت به خطری صحبت کرده که نه‌تنها زمین، بلکه کل جهان را تهدید به نابودی می‌کند.

نگرانی هاوکینگ ذراتی هستند که به تازگی وجود آنها به اثبات رسیده است. ذرات بوزون هیگز که طی آزمایشی در برخورد‌دهنده بزرگ هادرون کشف شدند، اصلی‌ترین عوامل توضیح‌دهنده ایجاد جرم در جهان هستی به‌شمار می‌روند.

با این همه هاوکینگ در کتاب جدیدی که Starmus نام داشته و مجموعه‌ای از سخنرانی‌های دانشمندان و اخترشناسان به شمار می‌رود، نسبت به ناپایدار شدن بوزون هیگز ابراز نگرانی کرده‌است.

در این کتاب هاوکینگ نوشته‌است: ذرات هیگز از قدرت نگران‌کننده‌ای برخوردارند که می‌توانند با انرژی برابر ۱۰۰ میلیارد گیگاالکترون‌ولت به سطح ناپایداری برسند.

چنین ناپایداری می‌تواند به فروپاشی خلاء فاجعه‌باری تبدیل شود، به بیانی دیگر حبابی از خلاء در سرتاسر جهان با سرعت نور بسط می‌یابد. به گفته هاوکینگ این رویداد هر زمانی ممکن است رخ دهد و انسان از وقوع آن بی‌خبر است. با این‌همه هاوکینگ می‌گوید شتاب‌دهنده ذره‌ای که بتواند به چنین انرژی دست‌پیدا کند، بزرگتر از زمین است و ساخت آن امکان‌پذیر نیست.
درحقیقت نگرانی هاوکینگ تنها به صورت نظری امکان‌پذیر‌ است اما از نظر عملی احتمال وقوع آن بسیار بسیار کم است.

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
2631
بازدید دیروز :
3192
تعداد عضو ها :
13685
کل مطالب :
2183
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی