تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
فروردین ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 

حل الگوریتم سیمون توسط یک رایانه کوانتومی

تیمی از محققان آفریقای جنوبی برای نخستین بار، الگوریتم سیمون را با موفقیت بر روی یک رایانه کوانتومی اجرا کردند.

الگوریتم

الگوریتم

به گزارش سرویس علمی ایسنا، رایانه کوانتومی، ابزاری است که تنها به بیت‌های کوانتومی و نه بیت‌های دیجیتالی استاندارد مورد استفاده در ابزار محاسباتی معمول متکی است.

تصور می‌شود چنین رایانه‌ای می‌تواند تعدادی از الگوریتم‌ها را سریع‌تر یا کارآمدتر از رایانه‌های استاندارد اجرا کند زیرا از ویژگی‌های مکانیک کوانتومی استفاده می‌کند. با این حال، تا پیش از این، امکان اجرای الگوریتم‌هایی که برای چنین دستگاههایی خلق شده‌اند، برای آزمودن این نظریه وجود نداشت.

در تلاش جدید، تیم علمی، الگوریتم سیمون را بر روی یک رایانه کوانتومی اجرا کرد. این الگوریتم ۲۰ سال پیش توسط دانیل سیمون، طراح مفهومی آلمانی، به شکلی طراحی شد که رایانه‌های کوانتومی بتوانند آن را سریع‌تر از رایانه‌های معمولی اجرا کنند.

هدف از این الگوریتم پاسخ به این پرسش بود که آیا یک جعبه سیاه برای هر ورودی ممکن، یک خروجی منحصر‌به‌فرد تولیدی می‌کند یا خیر.

تیم علمی ساده‌ترین نسخه این الگوریتم را بر روی رایانه کوانتومی اجرا کرد که فقط از شش بیت کوانتومی یا کوبیت استفاده می‌کرد.

آن‌ها اعلام کردند حل و اجرای این الگوریتم برای این رایانه فقط به اندازه دو بار تکرار این فرایند طول کشید در حالی که این عمل برای رایانه معمولی سه بار تکرار فرایند بود.

گفته می‌شود با افزودن کوبیت‌های بیشتر، تفاوت بین عملکرد این دو رویکرد بیشتر می‌شود و این بدین معناست که رایانه کوانتومی می‌تواند این الگوریتم را بسیار سریع‌تر و تکنیکی‌تر از رایانه‌های معمولی حل کند.

حل چنین الگوریتمی توسط رایانه کوانتومی، این امید را در دانشمندان ایجاد می‌کند که بتوان الگوریتم‌های چالش‌برانگیز دیگر را نیز بسیار سریع‌تر حل کرد.

جزئیات این دستاورد علمی در نشریه Physical Review Letters قابل‌مشاهده است.

بــرچسب ها :
, , , , , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
884
بازدید دیروز :
2635
تعداد عضو ها :
13613
کل مطالب :
2183
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی