با توجه به این که خیلی ها امکان اینو ندارن که برن تو کلاس های خوب و از امکانات کلاس استفاده کنن از طرفی خودم هم تا حالا تو شهرهای زیادی رفتم و دیدم که امکانات زیاد خوب نیست و یا…. حتی تو همین تهران خیلی ها به خاطر ترافیک و…وهزار و یک دلیل دیگه نمی تونن کلاس برن
کلاس فیزیک کنکور- شروع8 آذر
این کلاس به همت جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران از 8مهر در خیابان میرداماد تهران تشکیل می شود و تا تیر سال آینده کلیه ی مباحث فیزیک پایه و پیش تدریس می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی 26645100 تماس حاصل فرمایند
همه وقتی می بینن داری کلاس و مدرسه میری ، بهت می گن درس بخون !! درس خوندن راحت ترین کار ممکنه!!! فقط معلوم نیست که چرا خودشون این راحت ترین کار رو انجام نمی دن؟!آره درس خوندن راحته ، اما به شرط این که بدونی کی ، کجا و چه جوری بخونی!
دی ۱۳۹۵
ش ی د س چ پ ج
« آذر    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰  
 

حل الگوریتم سیمون توسط یک رایانه کوانتومی

تیمی از محققان آفریقای جنوبی برای نخستین بار، الگوریتم سیمون را با موفقیت بر روی یک رایانه کوانتومی اجرا کردند.

الگوریتم

الگوریتم

به گزارش سرویس علمی ایسنا، رایانه کوانتومی، ابزاری است که تنها به بیت‌های کوانتومی و نه بیت‌های دیجیتالی استاندارد مورد استفاده در ابزار محاسباتی معمول متکی است.

تصور می‌شود چنین رایانه‌ای می‌تواند تعدادی از الگوریتم‌ها را سریع‌تر یا کارآمدتر از رایانه‌های استاندارد اجرا کند زیرا از ویژگی‌های مکانیک کوانتومی استفاده می‌کند. با این حال، تا پیش از این، امکان اجرای الگوریتم‌هایی که برای چنین دستگاههایی خلق شده‌اند، برای آزمودن این نظریه وجود نداشت.

در تلاش جدید، تیم علمی، الگوریتم سیمون را بر روی یک رایانه کوانتومی اجرا کرد. این الگوریتم ۲۰ سال پیش توسط دانیل سیمون، طراح مفهومی آلمانی، به شکلی طراحی شد که رایانه‌های کوانتومی بتوانند آن را سریع‌تر از رایانه‌های معمولی اجرا کنند.

هدف از این الگوریتم پاسخ به این پرسش بود که آیا یک جعبه سیاه برای هر ورودی ممکن، یک خروجی منحصر‌به‌فرد تولیدی می‌کند یا خیر.

تیم علمی ساده‌ترین نسخه این الگوریتم را بر روی رایانه کوانتومی اجرا کرد که فقط از شش بیت کوانتومی یا کوبیت استفاده می‌کرد.

آن‌ها اعلام کردند حل و اجرای این الگوریتم برای این رایانه فقط به اندازه دو بار تکرار این فرایند طول کشید در حالی که این عمل برای رایانه معمولی سه بار تکرار فرایند بود.

گفته می‌شود با افزودن کوبیت‌های بیشتر، تفاوت بین عملکرد این دو رویکرد بیشتر می‌شود و این بدین معناست که رایانه کوانتومی می‌تواند این الگوریتم را بسیار سریع‌تر و تکنیکی‌تر از رایانه‌های معمولی حل کند.

حل چنین الگوریتمی توسط رایانه کوانتومی، این امید را در دانشمندان ایجاد می‌کند که بتوان الگوریتم‌های چالش‌برانگیز دیگر را نیز بسیار سریع‌تر حل کرد.

جزئیات این دستاورد علمی در نشریه Physical Review Letters قابل‌مشاهده است.

بــرچسب ها :
, , , , , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
1126
بازدید دیروز :
2652
تعداد عضو ها :
13391
کل مطالب :
2164
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
info@m-ganji.com
 
نماد اعتماد الکترونیکی