تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
اردیبهشت ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« فروردین   خرداد »
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱  
 

آیا می‌توان از طریق کرم‌چاله‌ها در زمان سفر کرد؟

یک فیزیکدان دانشگاه کمبریج مدعی است چنانچه کرم‌چاله‌ای به مدت زمان کافی باز بماند، شاید بتوان پیغام‌های آنی را از خلال زمان و با استفاده از پالس‌های کوچک ارسال کرد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ایده استفاده از کرم‌چاله‌ها برای ارسال اشیا از خلال زمان نخستین بار توسط محاسبات اینشتین مطرح شد. کرم‌چاله‌ها، تونل‌های نظری از خلال ساختار فضا-زمان هستند که می‌توانند میان‌برهایی را برای سفرهای طولانی در سراسر جهان ایجاد کنند.

مشکل این نظریه آن است که در صورت وجود کرم‌چاله‌ها، آن‌ها به مدت زمان کافی برای عبور انسان یا حتی ذره منفرد نور باز نمی‌مانند. اما مطالعه جدید دانشگاه کمبریج نشان می‌دهد تعدادی از کرم‌چاله‌ها قادرند برای ارسال پیغام‌ها از خلال زمان، به مدت زمان طولانی باز بمانند.

در سال 1988، کیپ تورن، فیزیکدان موسسه فناوری کالیفرنیا، پیشنهاد داد کرم‌چاله‌ها شاید از طریق استفاده از نوعی انرژی منفی موسوم به انرژی «کازیمیر» (Casimir) به اندازه زمانی کافی باز بمانند.

مقاله اخیر پروفسور «لوک بوچر» مبتنی بر این نظریه بوده و نشان می‌دهد چنانچه طول کرم‌چاله‌ای بسیار بیشتر از عرض آن‌ باشد، میزان انرژی کازیمیری که به طور طبیعی در درونش وجود دارد، به اندازه‌ای‌ کافی خواهد بود که به آن امکان بازماندن به مدت طولانی‌تر از حد نرمال را می‌دهد. این کرم‌چاله به اندازه طولانی و کافی برای ارسال یک فوتون از خلال مرکز آن باز می‌ماند.

چون پایانه‌های یک کرم‌چاله می‌توانند در نقاط زمانی مختلف وجود داشته باشند، چنانچه نظریه پروفسور بوچر صحت داشته باشد، یک پیغام می‌تواند از خلال زمان ارسال شود. با این‌حال، این دانشمند مدعی است مطالعات بیشتری برای تایید این نظریه لازم است.

بــرچسب ها :
, ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
1637
بازدید دیروز :
2724
تعداد عضو ها :
13708
کل مطالب :
2185
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی