با توجه به این که خیلی ها امکان اینو ندارن که برن تو کلاس های خوب و از امکانات کلاس استفاده کنن از طرفی خودم هم تا حالا تو شهرهای زیادی رفتم و دیدم که امکانات زیاد خوب نیست و یا…. حتی تو همین تهران خیلی ها به خاطر ترافیک و…وهزار و یک دلیل دیگه نمی تونن کلاس برن
کلاس فیزیک کنکور- شروع8 آذر
این کلاس به همت جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران از 8مهر در خیابان میرداماد تهران تشکیل می شود و تا تیر سال آینده کلیه ی مباحث فیزیک پایه و پیش تدریس می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی 26645100 تماس حاصل فرمایند
همه وقتی می بینن داری کلاس و مدرسه میری ، بهت می گن درس بخون !! درس خوندن راحت ترین کار ممکنه!!! فقط معلوم نیست که چرا خودشون این راحت ترین کار رو انجام نمی دن؟!آره درس خوندن راحته ، اما به شرط این که بدونی کی ، کجا و چه جوری بخونی!
دی ۱۳۹۵
ش ی د س چ پ ج
« آذر    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰  

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

 

دانشمندان – آنتوان هانری بکرل

دانشمندان – آنتوان هانری بکرل

آنتوان هانری بکرل

آنتوان هانری بکرل

Antoine henri Becquerel

۱۹۰۸-۱۸۵۲
برنده ی مشترک جایزه ی نوبل فیزیک سال ۱۹۰۳ با پیرو ماری کوری برای کشف خاصیت رادیو آکتیویته
بکرل در یک خانواده ی ممتاز علمی فرانسه به دنیا آمد پدر و جد پدری اش هر یک درزمان خود عضو آکادمی علوم فرانسه و استاد فیزیک بود . بکرل در ۱۸۷۴ با لوسی – زوئه – ماری – ژامن دختر یک استاد فیزیک ازدواج کرد اما همسرش سیزده سال بعد در ۱۸۸۷ چند هفته پس از به دنیا آوردن پسرشانژان در گذشت ازدواج دوم بکرل در ۱۸۹۱ و با ای . لوریو بود .
نخستین پژوهش های علمی بکرل – دراپتیک – رای او در ۱۸۸۸ درجه ی دکترا از دانشکده ی علوم پاریس و در ۱۸۸۹ عضویت آکادمی علوم غرانسه را به ارمغان آورد او تا ۱۸۹۴ علاوه بر کار در مدرسه پلی تکنیک پاریس توانسته بود کرسی های فیزیک پدر خود در مراکز دانشگاهی را از آن خود کند .
بکرل پس از آن که در ۱۸۹۶ از کشف اشعه ی ایکس به وسیله ی رونتگن آگاه شد در حالی که در پی یافتن منابع تابش اشعه ی ایکس در میان مواد فلور و سانت بود به کشف تشعشعات خود جوشانه ی اورا نیوم موفق شد . پس از بکرل پژوهشگران دیگری کوشیدند دریابند که آیا عناصر دیگری هم خاصیت رادیو آکتیویته دارند و از میان آنها ماری کوری و جی. سی . اشمیت ( G.C.Schmidt ) این خاصیت را در توریوم یافتند ماری کوری سپس به همراه شوهرش پیر ، پولونیوم و را دیوم را که همان خاصیت را داشتند کشف کردند و اصطلاح رادیو آکتیویته را کوری ها به کار بردند و مرسوم کردند .
بکرل مدتی بعد نمونه ی کوچکی از برمور رادیوم را که از کوری ها گرفته بود تحت تاثیر نیروی یک آهن ربای الکتریکی قرار داد و در آنها سه نوع تابش شناسایی کرد اول ذراتی با بار الکتریکی مثبت که در میدان آهن ربایی به سختی منحرف می شدند ، دوم ذراتی که در میدان آهن ربای به شدت و در جهت مخالف اشعه ی آلفا منحرف می شدند و سوم ذراتی که در میدان آهن ربایی اصلا منحرف نمی شدند و احتمالا مثل اشعه ی ایکس از جنس امواج الکترومغناطیسی بودند . بکرل در ۱۹۰۸ به ریاست آکادمی علوم فرانسه رسید و در همان سال به عنوان یکی از دو دبیر دائمی آن آکادمی برگزیده شد . او مدت کوتاهی بعد در خانه ی اجدادی همسرش در بریتانیا در گذشت .

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
301
بازدید دیروز :
2629
تعداد عضو ها :
13391
کل مطالب :
2164
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
info@m-ganji.com
 
نماد اعتماد الکترونیکی