تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
فروردین ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 

دانشمندان – آنتوان هانری بکرل

دانشمندان – آنتوان هانری بکرل

آنتوان هانری بکرل

آنتوان هانری بکرل

Antoine henri Becquerel

۱۹۰۸-۱۸۵۲
برنده ی مشترک جایزه ی نوبل فیزیک سال ۱۹۰۳ با پیرو ماری کوری برای کشف خاصیت رادیو آکتیویته
بکرل در یک خانواده ی ممتاز علمی فرانسه به دنیا آمد پدر و جد پدری اش هر یک درزمان خود عضو آکادمی علوم فرانسه و استاد فیزیک بود . بکرل در ۱۸۷۴ با لوسی – زوئه – ماری – ژامن دختر یک استاد فیزیک ازدواج کرد اما همسرش سیزده سال بعد در ۱۸۸۷ چند هفته پس از به دنیا آوردن پسرشانژان در گذشت ازدواج دوم بکرل در ۱۸۹۱ و با ای . لوریو بود .
نخستین پژوهش های علمی بکرل – دراپتیک – رای او در ۱۸۸۸ درجه ی دکترا از دانشکده ی علوم پاریس و در ۱۸۸۹ عضویت آکادمی علوم غرانسه را به ارمغان آورد او تا ۱۸۹۴ علاوه بر کار در مدرسه پلی تکنیک پاریس توانسته بود کرسی های فیزیک پدر خود در مراکز دانشگاهی را از آن خود کند .
بکرل پس از آن که در ۱۸۹۶ از کشف اشعه ی ایکس به وسیله ی رونتگن آگاه شد در حالی که در پی یافتن منابع تابش اشعه ی ایکس در میان مواد فلور و سانت بود به کشف تشعشعات خود جوشانه ی اورا نیوم موفق شد . پس از بکرل پژوهشگران دیگری کوشیدند دریابند که آیا عناصر دیگری هم خاصیت رادیو آکتیویته دارند و از میان آنها ماری کوری و جی. سی . اشمیت ( G.C.Schmidt ) این خاصیت را در توریوم یافتند ماری کوری سپس به همراه شوهرش پیر ، پولونیوم و را دیوم را که همان خاصیت را داشتند کشف کردند و اصطلاح رادیو آکتیویته را کوری ها به کار بردند و مرسوم کردند .
بکرل مدتی بعد نمونه ی کوچکی از برمور رادیوم را که از کوری ها گرفته بود تحت تاثیر نیروی یک آهن ربای الکتریکی قرار داد و در آنها سه نوع تابش شناسایی کرد اول ذراتی با بار الکتریکی مثبت که در میدان آهن ربایی به سختی منحرف می شدند ، دوم ذراتی که در میدان آهن ربای به شدت و در جهت مخالف اشعه ی آلفا منحرف می شدند و سوم ذراتی که در میدان آهن ربایی اصلا منحرف نمی شدند و احتمالا مثل اشعه ی ایکس از جنس امواج الکترومغناطیسی بودند . بکرل در ۱۹۰۸ به ریاست آکادمی علوم فرانسه رسید و در همان سال به عنوان یکی از دو دبیر دائمی آن آکادمی برگزیده شد . او مدت کوتاهی بعد در خانه ی اجدادی همسرش در بریتانیا در گذشت .

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
2340
بازدید دیروز :
2635
تعداد عضو ها :
13614
کل مطالب :
2183
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی