Header ad

آمار ثبت نام در رشته تجربی کاهش ۰٫۲۷ درصدی

زیر چگونه درس بخوانیم

بیش از ۶۶ درصد دانش‌آموزان وارد شاخه نظری شدند

کاهش ۰٫۲۷ درصدی آمار ثبت نام در رشته تجربی

مراسم بازگشایی مدارس سراسر کشور با حضور رییس‌جمهور

مدیرکل آموزش متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که از مجموع دانش آموزانی که به شاخه نظری آمده‌اند، ۱۷٫۸ درصد در رشته ریاضی فیزیک، ۴۶٫۱ درصد در رشته علوم تجربی، ۳۵٫۵ درصد در رشته علوم انسانی و ۰٫۷۵ درصد در رشته علوم و معارف اسلامی ثبت نام کرده‌اند.

قربانعلی افشانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان در رشته‌های نظری اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارشات دریافتی تا روز بیست و هشتم مهرماه، اطلاعات ثبت نامی ۸۸۵ هزار و ۹۷۵ نفر به عنوان دانش آموز در مقطع متوسطه دوم نظری در سامانه سناد به ثبت رسیده است.

وی افزود: در مجموع امسال ۶۶٫۶۳ درصد دانش آموزان پایه دهم به شاخه نظری، ۱۶٫۹۹درصد  به شاخه فنی و حرفه‌ای و ۱۶٫۳۸ درصد به شاخه کاردانش وارد شده‌اند.

به گفته مدیرکل آموزش متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش از مجموع دانش آموزانی که به شاخه نظری آمده‌اند، ۱۷٫۸ درصد در رشته ریاضی فیزیک، ۴۶٫۱ درصد در رشته علوم تجربی، ۳۵٫۵ درصد در رشته علوم انسانی و ۰٫۷۵ درصد در رشته علوم و معارف اسلامی ثبت نام کرده‌اند.

افشانی درباره تاثیر هدایت تحصیلی دانش آموزان در میزان ورود به رشته علوم تجربی گفت: سال گذشته آمار دانش آموزان در رشته علوم تجربی ۴۶٫۳۷ درصد بود و امسال با کاهش ۰٫۲۷ درصدی دانش آموزان در این رشته مواجه هستیم.

وی ادامه داد: امسال تغییرات نظام آموزشی جدید به متوسطه دهم رسید و شاهد استقرار پایه دهم بودیم. همچنین هدایت تحصیلی به پایه نهم منتقل شد و تغییراتی در شاخه فنی حرفه‌ای داشتیم. مقطع پیش دانشگلاهی را تا دو سال دیگر خواهیم داشت و در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ سه پایه متوسطه دوم تکمیل و پیش دانشگاهی حذف می‌شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.