تو کنکور باید بدونی چه تست هایی رو اول حل کنی و چه تست هایی رو آخر! یعنی استراتژی حل تست داشته باشی . تازه چه جوری سریع حل کنی که وقت کم نیاری و استرس نگیری! اینارو هم من بهت می گم ، ما که با هوشیم باید راهمون فرق کنه!!!
همیشه بچه ها می گن خیلی می خونم اما درصدم خیلی فرق نمی کنه!!! ما تو این کلاس ها ، در عرض 16 جلسه (8هفته) درصد های پایین رو تا 50 درصد و درصدهای بالا رو تا 20 درصد بالا می بریم. پس شانس قبولی تو رشته های خوب برات بیشتر میشه!!!
تو این دوره قرار نیست همه ی فیزیک رو بگم ، اما همه ی نکات مهم رو می گم ضمن این که بررسی می کنیم احتمال اومدن کدوم تست ها بیشتره و چی کار کنیم با خیال راحت تر تست فیزیک بزنیم . کاری که خودت به تنهایی نمی تونی انجام بدی
امسال برای پانزدهمین ساله که کلاس تست و نکته و همایش برگزار می کنم، این دوره از اوایل اردیبهشت96 شروع میشه ، روزهای دوشنبه ، هشت هفته طول می کشه و تو هر هفته دو جلسه کلاس داریم و تو این کلاس ها تست های احتمالی و نکات اساسی رو بررسی می کنیم
اردیبهشت ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« فروردین    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱  
 

دانشمندان – آلفرد برنهارد نوبل

دانشمندان – آلفرد برنهارد نوبل

آلفرد برنهارد نوبل

آلفرد برنهارد نوبل

 

Alfred Bernhard Nobel

۱۸۹۶-۱۸۳۳

آلفرد نوبل ، پسر یک مخترع سوئدی ، از آنجا که تقریباً هرگز از تندرستی کافی برخوردار نبود ، بیشتر تحصیلاتش را در خانه و به کمک معلمین خصوصی گذراند او دوره ی مهندسی اش را در سن پترزبورگ شروع کرد ، در ایالات متحده و زیر نظر جان اریکسون مخترع آمریکایی که سوئدی الاصل بود ادامه داد .
اختراع دینامیت به وسیله ی آلفرد نوبل این گونه صورت گرفت که او ضمن انجام آزمایشی در کارخانه ی پدرش ، متوجه شد که اگر ماده ی منفجره ی نیتروگلیسیرین در ماده ی بی اثری مثل خمیر مرطوب چوب توزیع شود ، نقل و انتقال محصول جدید و کار کردن با آن به مراتب کم تر خطرناک خواهد بود . او ترکیب منفجره ی جدید را ” دینامیت ” نامید و به نام خودش به ثبت رساند . این اختراع نوبل را ثروتمند کرد ، و کار کردن روی میدان های نفتی باکو نیز بر ثروتش افزود . نوبل با این وصف ، شاید به عنوان حاصل بیماری طولانی اش ، عذاب روانی به سر می برد ، و هرگز ازدواج نکرد . طبق وصیت آلفرد نوبل نه میلیون دلار از ثروتش به سپرده ای اختصاص داده شد تا از بهره اش هر ساله به عنوان جایزه به افراد سخت کوشی که مهم ترین گام ها را در پنج حوزه ی فیزیک ، شیمی ، پزشکی ، ادبیات و صلح برداشته اند داده شود و قرار شد جوایز فیزیک و شیمی را آکادمی علوم سوئد ، جایزه ی پزشکی را انستیتو کار ولینسکای استکهلم ، جایزه ی ادبیات را آکادمی استکهلم ، و جایزه ی صلح را پنج عضو منتخب از پارلمان نروژ اعطا کند جوایز نوبل ، بر اساس رسم به افراد زنده داده می شود و هر جایزه به یک تا سه نفر می تواند تعلق گیرد .

بــرچسب ها :
, , ,
امتیاز دهیـد :
اگر این مطلب را دوست دارید پس like کنید :

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 
 
نظرات :
2933
بازدید امروز :
2633
بازدید دیروز :
3192
تعداد عضو ها :
13685
کل مطالب :
2183
 
تلفن :
021-66388462
فکس :
021-66389469
همراه :
09121184523
ارسال پیامک :
10008395
[email protected]
 
نماد اعتماد الکترونیکی